+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Network & İnternet Forumunda Portal nedir , Portal hakkında bilgi , Portal tanımı kısaca Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Portal nedir , Portal hakkında bilgi , Portal tanımı kısaca

  Portal Kısa Bilgi

  Kelimenin sözlükteki anlamına bakacak olursak;
  Portal kelimesi İngilizce bir kelimedir. Sözlükte Portal kelimesi "kapı, büyük kapı" anlamına gelmektedir.

  Portal birçok içeriği bir arada bulunduran internet siteleri için kullanılır.

  Portal kavramı ilk kez, 15 Temmuz 1996 tarihinde MyYahoo! kişiselleştirilmiş Portal hizmetinin devreye girmesi ile hayatımıza girmiştir. Bu sitede, kullanıcılar kendi ilgi alanlarına göre profil oluşturmakta ve bu profil doğrultusunda kendisine en güncel bilgiler aranmaya gerek kalmadan ulaştırılabilmekteydi.

  Genel olarak portallar içerik ya da bilgi sağlayama yönelik bilgisayar hizmetlerini ifade eder. Günümüzde Internet ve Web tabanlı server yazılımlarının yaygın olarak kullanılması nedeniyle Web tabanlı portalların Internet üzerinde ve kurumsal alanda yaygın olarak kullanıldığını görmekteyiz.

  Internet tabanlı Web portalları çeşitli içeriklerin yayınlanmasını ayrıca e-mail, forum, vb iletişim olanakları sağlamada yaygın olarak kullanılmaktadır.

  Kurumsal portallar ise kuruma özel bilgilere erişimde kullanılmaktadır. Örneğin şirket yazışmalarının bulunduğu ortamlar.

  İlk Web portalları, Yahoo, AOL gibi, Web üzerinden hizmetler sağlayan sitelerdi. Zaman ile birlikte, daha büyük kitlelere ulaşabilmek için başta arama motorları olmak üzere pek çok site Portal özelliklerine uyum sağlamış ve kavramda buna paralel olarak genişlemiştir.
 2. Acil

  Portal nedir , Portal hakkında bilgi , Portal tanımı kısaca isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder