+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Ödev ve Tezler Forumunda İlköğretim Haftası örnek konuşma metni Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  İlköğretim Haftası örnek konuşma metni
  İlköğretim Haftası örnek konuşma metni

  Sevgili Arkadaşlar!


  Bildiğiniz gibi ilköğretim sekiz yıldır ve zorunludur. Okullarımızın açıldığı ilk haftayı, İlköğretim Haftası olarak kutluyoruz.
  Şu anda hepimiz, yeni bir öğretim yılına başlamış olmanın coşkusu içindeyiz. Kavuştuğumuz okulumuz, öğretmenimiz ve arkadaşlarımız, hepimizi sevince boğdu. Aramıza yeni katılan arkadaşlarımızla bir an önce tanışmayı arzuluyoruz. Okul bizim ikinci evimizdir. Beraber yaşamayı, sevgiyi, dostluğu ve arkadaşlığı burada öğreniyoruz. Öğrendiğimiz bilgiler yanında, oynadığımız oyunlar ve söylediğimiz şarkılarla hoşça vakit geçiriyor, ortak sevinçler paylaşıyoruz.
  Kendimize, ailemize, çevremize, milletimize ve insanlığa faydalı olmak, okuma – yazma öğrenmekle başlar. Daha sonra öğrendiklerimizle ise, iyiyi kötüden, doğruyu yanlıştan, bilimi hurafeden ayırır ve bugünkü dünyanın ulaştığı bilgi birikimini elde ederiz. Bilgisiz ve eğitimsiz insanlar daha çok suç işler. Bir ülkenin gelişmişlik düzeyi eğitimli insan sayısıyla ölçülür.
  Yeni bilgiler, yeni dostluklar, güzel günler ve aydınlık fikirlere kavuşmanız dileği ile, İlköğretim Haftanızı kutluyorum.
 2. Zarafet
  Üye

  Öğrenimin temeli İlköğretim’dir. Zorunlu ve parasızdır. Temel eğitimi ilköğretimden alırız. Atatürkün arzuladığı çağdaş toplum için eğitim ve bilgi şarttır. Tüm Türkiye de okulların açıldığı ilk hafta İlköğretim Haftası olarak kutlanır.
+ Yorum Gönder