+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Ödev ve Tezler Forumunda Bilgi Makale, deneme, sohbet ve köşe yazısı türlerine örnek verir misiniz? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Bilgi Makale, deneme, sohbet ve köşe yazısı türlerine örnek verir misiniz?
  Makale, deneme, sohbet ve köşe yazısı türlerine örnek verir misiniz?

  DENEME ÖRNEĞİ

  elinde kocaman boyundan büyük valizleri vardı.. çok uzak ülkelerin kokusunu da getirmişti valizinde. bu izbe motelde bir gece kalmalıydı.ertesi sabah mis kokulu carsaflarda hayal etti kendini..etraftaki keskin rutubet kokusuna alısmıstı burnu artık hayal ettigi yemek kokuları ve lavantalı carsaf kokuları geliyordu uzaktan.. yatagında rahatsızca döndü..bütün gün araba kullanmıstı.. ve bu lanet yerde dus alabilecegi sıcak su bile yoktu..uzaktan gelen tren düdüklerini duyuyordu.. içlerinden biri yakınlastı,dönen tekerleklerden cıkan ıslık sesini bile duyabiliyordu.. bacasından cıkan buharla odanın camları bugulandı.. sanki hemen odanın yanından geciyor gibi hafifce bi sallamıstı..
  .................................................. ......................... ..........
  yarını düşlüyordu..otel adını ve numarasını söylemişti aksamdan.. sabah geldiginde anahtarı bulabilsin diye resepsiyona bırakmıstı anahtarı. aslında uyuyamayacaktı tüm organları agrıyordu..burası alısmadıgı kadar sıcaktı avuçlarının terledigini hissetti..heyecanlanıyordu.. ama O da en az benim kadar heyecanlıdır diye düşündü.. sabah olacaktı O gelecekti.. belkide uyuyormus gibi yaparım diye düşündü.. beni öperek uyandırsın.. uzun sarı saclarını yüzümde hissedeyim.. ve nefesini kulaklarımda..
  evet beni uyuyor sansın.. cünkü uyuyamayacaktı heyecandan.. O da bütün gece calısmıstı.. belkide ikisi uyurlardı..
  yüzünde kocaman bir gülümsem olustu.. evet belkide cok yorgun olacaktı ikiside.. ama yorgunlukları geciciydi birbirlerini görünce bişi kalmazdı..
  .................................................. ......................... .........

  sabah oluyordu.. gökyüzüne vuran ilk kızıllıklarla birlikte gözleri agırlasmaya baslamıstı.. az kaldı diye gecirdi içinden.. acık kalan camdan içeriye giren meltem kokusu,deniz kokusu onun gelecegini haber veriyordu sanki..perdeler ucustu hafifce,içeriye yeni dogan günün heyecanını daha cok doldurmak istercesine..

  ve gözleri kapandı yorgu adamın.. ellerini sevdiginin tutması için acık bırakmıstı... 2. Fatma
  Administrator

  Makale herkese hitap eden bilgi veren bir yazıdır. Çünkü makale konusunda sınırlama yoktur, Herkes istediği konularda makale yazabilir. Bunu çeşitli dergi veya gazetelerde yayımlatabilir.
+ Yorum Gönder