+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Ödev ve Tezler Forumunda Bilgi Anestezi uzmanlığı kaç puanla öğrenci alıyor ve hangi okullarda bu bölüm var? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Bilgi Anestezi uzmanlığı kaç puanla öğrenci alıyor ve hangi okullarda bu bölüm var?
  Anestezi uzmanlığı kaç puanla öğrenci alıyor ve hangi okullarda bu bölüm var?

  arkadaşlar şuanda ç.kale sağlık meslek lisesinde anestezi teknisyenliği son sınıfta okuyorum
  .bu bölümün 4 yıllığı yok sadece 2 yıllık anestezi teknikerliği war uzmanlık için yukarıdada arkadaşların bahsettiği gibi önce tıp fakültesini bitirip tus u kazanıp daha sonra anestezi ve reanimasyon bölümüne girmek gerekiyor.uzman olduğunuzda zaten doktor olarak görev yapıyosunuz o yüzden liseden sonra en fazla 2 yıllık meslek yüksek okullarında okuyabiliyoruz.eğer anestezi bölümünü okumak istiyorsanız ve tıp fakültesi okuyabilecek kapasitede değilseniz iki yıllık anestezi teknikerliğini okuyun keyfinize bakın bence çalışma ortamı çok iyi ben çok memnunum ameliyathaneden başka yerlerde çalışmıyorsunuz gerekmedikçe ve doğu görevi çıkarsa çok ıssız bi köye flnda gitme olasılığınız yok en düşük bi ilçeye düşersiniz.bu mesleğin ayrıca 5 yıl gibi bi yıpranma payı war 5 yıl erken emekli olabiliyorsunuz ve şuan bildiğim kadarıyla anestezi teknikerleri çok güzel maaşlar alıyolar.sağlık sektöründe çalışmak isteyenler bu alanıda değerlendirsin mutlaka..
 2. Fatma
  Administrator

  Ameliyatlarda, en önemli görev anestezi uzmanlarına düşüyor. Çünkü cerrahi ekibinin hayati bir parçasıdır. Ameliyatın başından sonuna kadar hastanın yanında kalırlar ve durumu takip eder.
+ Yorum Gönder