+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Ödev ve Tezler Forumunda Diyet Sonrası Kilo Almamak Için Hangi Besinlerden Kaçınılmalıdır? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Diyet Sonrası Kilo Almamak Için Hangi Besinlerden Kaçınılmalıdır?
  Diyet sonrası kilo almamak için hangi besinlerden kaçınılmalıdır? 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Diyet Sonrası Kilo Almamak Için Neler Yapılmalı


  Spor yapmayı yaşam biçimi haline getirmeniz gerekir. Spor salonunda bulunmaktan hoşlanmıyorsanız evde yapabileceğiniz spor türlerini deneyebilirsiniz.


  Örneğin kendinize bir kondisyon bisikleti ya da step aleti alabilirsiniz. Spor aletinizi televizyonun karşısına yerleştirin. En sevdiğiniz diziyi açıp spor yapmaya başlayın. Diziyi izlemeye dalmışken ne kadar çok kalori yaktığınızın farkına bile varmazsınız.


  Egzersiz yapmak hem metabolizma hızınızı yani yediklerinizin hızla yakılmasını sağlar hem de kilo verirken deride oluşabilecek sarkma ve çatlakları önler.


  Egzersiz yapmayı gözünüzde büyütmeyin. Televizyon kanalı kumanda ile değil yerinizden kalkıp ekranından değiştirmek haftada fazladan 200 kalori yakmanızı sağlar. Asansör yerine merdiven kullanmak, ulaşım aracı yerine yürümek gibi günlük hayatın içindeki doğru tercihlerinizi hayalinizdeki vücuda ulaşmanızı sağlar.

+ Yorum Gönder