+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Ödev ve Tezler Forumunda Temizlik nasıl ve neden yapılmalıdır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Temizlik nasıl ve neden yapılmalıdır
  temizlik nasıl ve neden yapılmalıdır 2. Harbikız
  Devamlı Üye

  Temizlik nasıl ve neden yapılmalıdır


  İyi Temizlik Nasıl Olmalıdır

  Düzenli olarak temizlik yapmaya çalışın: Eğer evinizin her tarafına çöplerin yayılmasını önlemek istiyorsanız, düzenli olarak temizlik yapmalısınız. Bu, çok meşgul olduğunu iddia edenler için imkânsız görünebilir, fakat bir temizlik programı yapmak büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Öreğin haftanın her bir gününü yatmadan önce sadece bir odanın temizliğine ayırabilir, böylece hafta sonu bir pislik yığınıyla karşı karşıya kalmazsınız.
  Bütün eşyalarınızı uygun bir şekilde düzenleyin: Düzenli aralıklarla kullanmadığınız eşyaları seçip, bunlardan kurtulmalısınız. Onları muhafaza etmenin bir yararı olmayacağı gibi, sadece yer kaplamakla kalmayacak, aynı zamanda karmaşıklığın bir parçası olacaklardır. Eğer atmak istemediğiniz şeylerin ileride işe yarayabileceğini düşünüyorsanız, onları ayrı bir kutuda saklamalısınız. Bu, temizlik yaparken eşyaları yerine koymayı kolaylaştıracaktır.
  Kendi kendinize temizlemenin alternatifleri: Eğer tüm ev işini ve temizliğini bitirmek için yeterli zaman bulmanın sizin için imkânsız olduğunu hissediyorsanız, hizmetçi tutmayı ya da profesyonel bir temizlik şirketinden yardım almayı düşünmelisiniz.
  Bu, işleri kolaylaştıracak ve evinizin en az haftada bir gün temizlenmesini sağlayacaktır.
  Temizliğin tedavisel bir süreç olduğunu düşününün: Darmadağın evinizi her gördüğünüzde, hatta düşündüğünüzde bile sıkılmaya eğilimliyseniz, bu size hiçbir şekilde yardımcı olmayacağı için kontrol edilmesi gereken bir davranıştır. Her ailenin çocuğu vardır ve belki de yetişkinler bile evde oraya buraya eşyalar atabilirler. Evinizin gün boyunca temiz kalamayacağı gerçeğini de kabul edebilirsiniz. Çocuklarınız için eğlenceli bir aktivite haline getirerek, dağınıklığı onların yardımıyla toparlayabiliriniz. Onlar kendi eşyalarını düzenlerken, siz de müzik çalabilirsiniz.
 3. Buğlem
  Devamlı Üye
  Her şeyin tozunu almak ve her şeyi silmek için koşuşturmaya fazla gerek yok. Bu etkisiz bir temizlik yöntemi olur. Bunun yerine bir süre boyunca tek bir oda temizliği ile ilgilenmek daha mantıklı olur. Bayanlar için en önemli mekanlardan birisi mutfaktır. İlk önce ordan başlamak işin çoğunu bitirmek gibidir.
+ Yorum Gönder