+ Yorum Gönder
Eğitim Arşivi ve Öğrenci odası Forumunda Ev ile İlgili Kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zeyneb
  Bayan Üye

  Ev ile İlgili Kompozisyon
  Ev ile İlgili Kompozisyon örneği

  Ev hepimizin içinde barındığı, günlük hayatımızı tamamladıktan sonra sığındığımız bir yuvadır. Kelime anlamı olarak ev barınılan yer olsa da aslında ev barınmaktan çok daha derin anlamlar taşır. Herkes için evi özel bir anlam taşır. Evimizden uzak kaldığımızda onu özleriz, bir an önce evimize giderek huzura kavuşmak isteriz. Ev sakinlik, dinginlik, huzur ve sıcaklıkla eş anlamlıdır.

  Her insan kendini evinde mutlu hisseder. Uzun ayrılıkların ardından evimize geri döndüğümüzde hepimiz şöyle içten bir şekilde “Oh be, evim gibisi yok.” deriz. Evini mutlu ve yaşanılır kılmak her insanın kendi elindedir. Aile fertleriyle güzel ilişkiler kurmak evi daha yaşanılası bir yer haline getirir. Mutlu bir yaşam mutlu bir aile ortamından geçer. Bunun için anne baba ve çocukların evlerini saygı ve sevgi ortamı ile süslemesi gerekir.

  Ev huzur, ev mutluluk, ev sığınılacak bir liman demektir. Bu limanı fırtınalardan uzak tutmak ise kaptanın yani ev sahibi olan bizlerin elindedir. Huzurlu bir hayat için limanınızı koruma altına alın ve onun çevresinde sevgiden oluşan bir set kurun. Böylece hiçbir fırtına sizin limanınızı yıkamayacaktır.
 2. Zeyneb
  Bayan Üye

  Evimiz İle İlgili Kompozisyon

  Ev insanların içinde yaşadığı ve barındığı yapıdır sözlük anlamı böyle olsada evlerimiz hepimiz için farklı ve çok özel anlamlar taşır.Hani bir yerden evimize döndüğümüz zaman derizya 'Oh be ev gibisi yok' diye işte evlerimiz bizin korunma limanlarımızdır.

  Gelişen dünya ile birlikte bugün ev sadece insanın hayatını sürdürdüğü bir yer olmaktan çıkmış ve daha fazla insan ile birlikte olduğu bir yaşam alanı hâline gelmiştir.Artık Ev demek sevgiyle Özveriyle kurulu Annebaba ve çocukla Yıkılmazkale demek.

  Mutluluk için işe yaşadığınız yerle başlamalıyız. Öncelikle oturduğunuz yeri seveceğiz ve evinizin içinde birlik beraberliği sağlamalıyız.Mutluysak her ev güzeldir

+ Yorum Gönder