+ Yorum Gönder
Eğitim Arşivi ve Öğrenci odası Forumunda Karnımız neden ve nasıl ağrır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zeyneb
  Bayan Üye

  Karnımız neden ve nasıl ağrır
  Karnımız neden ve nasıl ağrır hakkında bilgi


  Karın ağrısı insan hayatında sıklıkla karşılaşılan çoğu zaman kendiliğinden geçen ve tedavi gerektirmeyen bir durumdur. Karın ağrısının sebebi fazla gıda alımı uygunsuz beslenme basit enfeksiyonlar olabileceği gibi ciddi hastalıklar da olabilir.
  Karnın değişik bölgelerinin ağrıları o bölgeye has organların hastalıklarından kaynaklanabilir. Mide bağırsak bozuklukları böbrek hastalıkları kadın ve erkek üreme organlarının hastalıkları böbrek üstü bezi hastalıkları kadınlarda adet sancıları bazı kan hastalıkları kurşun vb madde zehirlenmeleri ve zona gibi hastalıklar karın ağrısına sebep olabilir. Karın bölgesi dışında akciğer ve akciğer zarı iltihapları kalp krizi kaburga kırıkları ve testis gibi karın dışındaki organların hastalıkları da karında ağrı hissedilmesine neden olabilir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  İnsanın karnı belli başlı ve farklı nedenlerden dolayı ağrımaktadır. bunlardan biri insan çok fazla yemek yediği zaman yada bir şey yediği zaman o besin ona dokunduğu zaman kişinin karnı ağrımaya başlar. ayrıca insanın karnı stresten de ağrıyabilmektedir.
+ Yorum Gönder


karın nasıl ağrıtılır,  karnımız neden ağrır,  insani karnida neden acir ,  karın nasıl ,  karnimiz nasil agrir