+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Çalışanlar için adres değişikliği bildirimi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Çalışanlar için adres değişikliği bildirimi
  çalışanlar için onlıne adres değişikliği bildirimi varmıdır 2. Mine
  Devamlı Üye

  Adres Değişikliği Kararı
  Adres değişikliği bildirmeyene ceza
  Adres Değişikliği Bildirimi Yapmayanlara 329 tl Para Cezası Var..

  Farklı nedenlerden dolayı ev değiştirmek zorunda kalanların daha dikkatli olması gerekiyor.
  İkametgah değişikliği yapanlar, 20 iş günü içinde nüfus müdürlüklerine başvurup yeni adreslerini kayıt ettirmelidirler.Aksi takdirde evine 329 lira para cezası geliyor.
  Vatandaşların, taşınma masrafları dışında, adres bildirmeme sebebiyle cezai uygulama ile karşı karşıya kalmamaları için dikkatli olmaları gerekiyor.

  Bunun yanında ayrıca çocuğunu istediği okula kayıt ettirmek ya da icradan kurtulmak gibi gerekçelerle gerçeğe aykırı adres beyanında bulunanlara ise 660 lira para cezası veriliyor.

  Adres Kayıt Sistemi Yönetmeliğine göre, ikametgâhını değiştiren vatandaşların, 20 iş günü içinde ilçe nüfus müdürlüklerine başvurarak, yeni adreslerini kayıt ettirmeleri gerekiyor. Önceden muhtarlıklara bildirimde bulunmakla yeterken artık bu bildirim doğrudan ilçe nüfus müdürlüklerine yapılması gerekiyor.20 gün içinde bu bildirimi yapmayan vatandaşlara ise bu yıl için 329 lira para cezası tahakkuk ettiriliyor. Adreslere tebliğ edilen bu ceza, 15 gün içinde ödenirse yüzde 25 indirim yapıllarak 240 TL ye indiriliyor. Daha geç ödenmesi halinde ise 4 taksit uygulanıyor. Trafik cezalarında olduğu gibi, vatandaşlar bu ceza için mahkemelere belgelerle itiraz edebiliyorlar.
 3. Ziyaretçi
  peki bu adres değişikliğini online olarak yapamıyormuyuz? çünkü işten izin almak gerçekten çok sıkıntılı oluyor
 4. Ziyaretçi
  mrb .bu adres değişikliği kaç gün arayla olabilir.mesela ben istanbulda adres gösterdim.işlerim ters gitti bu adresi kaç gün arayla yada kaç gün sonra başka bir adrese taşıyabilirim. teşekkürler.

 5. Asel
  Bayan Üye
  Çalışanlar için adres değişikliği bildirimi


  Kişilerin yerleşim yeri (ikamet) ve diğer adreslerini yazılı olarak bildirmeleri esastır. Bu bildirimler şahsen, İlçe nüfus müdürlüklerine, Dış temsilciliklere, adrese dayalı hizmet alınacak kuruma 20 iş günü içinde yapılır. Bildirme işlemi posta (kargo ve iadeli taahhütlü mektup) veya elektronik ortamla yapılabilir. (Adrese dayalı hizmet veren kurumlar kendilerine yapılan bildirimleri 10 iş günü içerisinde bulundukları yerin İlçe Nüfus Müdürlüğüne gönderirler.)

+ Yorum Gönder