+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Başarıda şans mı onemlidir yoksa çalışmakmı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Başarıda şans mı onemlidir yoksa çalışmakmı
  Başarıda şans mı onemlidir yoksa çalışmakmı

  bunu ceveplayan kisiden cok buyuk bir seyler yazmasini ,bolca ornek getirmesini isterim . cok acil sabaha . oyle seyler yazsinki herkesi buyulesin .KONU:basarida sansmi onemlidir yoksa calismak 2. Asel
  Bayan Üye

  Başarıda şans mı onemlidir yoksa çalışmakmı
  Başarılı olmanın basit bir formülü vardır aslında. Başarıya ulaşma yolu her zaman bellidir. Genel olarak başarılı olmak isteyen birinin yapması gereken ana görev “çalışmak”, çaba göstermektir. Formüldeki diğer katsayılar, çarpanlar, bölenler mudahale edilememez çogu zaman. Belirlenen bir hedefte başarılı olma oranı(B), şans faktörü(Ş), olanak(O), çalışma miktarı(Ç), kapasite(K) ve hedefin büyüklüğü(H) gibi olgulardan etkilenerek oluşur.

  B = [ Ş ( O + ( ÇxK ) ) ] / H
  Başarı=[Şans faktörü(Olanak+(Çalışma mikxKapasite))] / Hedefin büyüklüğü
  Görüldüğü gibi “başarılıyım” demek için B’nin en az “1″ çıkması gerekmektedir. Bu da H=[Ş(O+(ÇxK))] eşitliğinde olur. [Ş(O+(ÇxK))] bölümü “H”den ne kadar küçükse o kadar başarısız, ne kadar büyük ise o kadar başarılı olunur.

  Çalışma verimi(V)=Olanak + (Çalışma miktarı x Kapasite)
  formülün çekirdeğini oluşturur. Yani en fazla etkileyebileceğimiz kısımdır. Söylediği şudur; Kapasite ile çalışma miktarı birbiri ile direk ilişkilidir. Kapasite, çalışma miktarının verimini etkiler. Kapasite çok düşük ise çalışma miktarının başarıya etkisini düşürecektir. Yüksek ise verimi arttıracaktır.
  Ayrıca olanakların fazla olması da başarıya yönelik çalışmanın verimini pozitif(+) yönde etkileyecektir. Fakat olanakların fazla olması kapasite kadar direk etkili değildir. Olanakların minimum olduğu bir durumda bile kapasite ve çalışma miktarı yeterli ise başarıya ulaşılabilir. Ama kapasite “0″ ise başarı neredeyse imkansızlaşır.
 3. Ziyaretçi
  ben böyle düşünmüyorum şansın önemli bir yeri vardır örneğin
  çalışmak:bir insan şanssız ise ne kadar çalışırsa çalışsın bir şeyi olmaz çnkü talihi kapalıdır.
  kapasite:şansı olmayan bir insan kapasitesi iyi olsada bahtı açık olmadığı sürece bir yerlere ulaşmasını engeller
  olanaklanaklar şansla gerçekleşir.insanın şansı olanaklara el vermiyorsa başarılı olmak imkansızdır.
  hedef:hedefin yüksektir ama şansın küçükse hedefinde ister istemez küçülür.
  YANİ HER ŞEY GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ ŞANSA BAĞLI ŞANS KAPIYI ÇALARSA HEPSİ BİRDEN BİZİM OLUR!!!
 4. Ziyaretçi
  zaten formülde şansa 0 değer verirsek çalışmanın değeri ne kadar büyük olursa olsun sonuç 0 çıkar 1 çıkma olasılığı yine var fakat bu seferde hedefin de 0 olması gerekir kısacası şans daha önemlidir.

 5. Ziyaretçi
  başarıda bence çalışmak önemlidir şans ara sıra gerçekleşir ama şansınız hep yaver gitmez

 6. Ziyaretçi
  sana katılıyorum

 7. Ziyaretçi
  benm cuma günü münazaram var ve bende bu konudayım ve biz şansve risk gurubuyuz onu savunuyoruz bence şans ve risk önemlidr çünkü risk almakta zorlanan kişi asla başarılı olamazzz

 8. Ziyaretçi
  arkadaşlar bnmde münazara yarışmam var bnada lazım çalışmayı savunna düşünceler

 9. Ziyaretçi
  şans. çünkü hayatta birkaç saniye kötü şans olursa çok yıllar çalışması gerekir ama bi anlık iyi şans olursa ömür boyu başarı ve mutluluk sağlar

 10. Ziyaretçi
  bence haklı cunku bazen sans bıze yardım eder

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu


başarıda çalışmak mı şans mı önemlidir,  başarıda şansın önemi,  başarıda şans önemlidir,  başarıda şansın önemi münazara konusu,  başarıda şans mı önemlidir çalışmak mı,  başarıda şansın önemi münazara