+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Taşikardi Ve Kalp Çarpıntısı Arasındaki Fark Nedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Taşikardi Ve Kalp Çarpıntısı Arasındaki Fark Nedir?
  Taşikardi Ve Kalp Çarpıntısı Arasındaki Fark Nedir? bu hastalığın sebebi nedir bu hastalar neye dikkat etmeli 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Taşikardi Ve Kalp Çarpıntısı Arasındaki Fark Nedir?

  Taşikardi,kalbin atım sayısının artarak normal değerlerinin üzerine çıkmasına verilen addır.Kalbin hızı,bir dakika içindeki atım sayısıyla belirlenir.Bu hızın normal değerleri,yaşa bağlı olarak değişir.Yeni doğan bir çocuk için bu değerler 100 ila 140;yetişkinlerdeki normal değerlerse 60 ila 100 arasındadır.Kalbin atım sayısının 60′ın altında olmasına bradikardi,100′ün üstünde atmasına ise taşikardi denilir.Devamlı spor yapanlar için kalbin normal atım sayısının alt sınırı dakikada 50′ye kadar inebilir.
  Taşikardi Ve Kalp Çarpıntısı Arasındaki Fark Nedir.Jpeg
  Tıp literatüründe palpitasyon terimiyle bilinen çarpıntıyı taşikardiyle karıştırmamak gerekir;çünkü çarpıntı,kalp atışlarının hasta tarafından hissedilmesine denir.Çarpıntı sırasında kalbin atma sayısı düşük,normal veya fazla olabilir.Taşikardisi olan kişiler genellikle çarpıntıdan da şikayet ederler;yani her taşikardiye çarpıntı,her çarpıntıya taşikardi eşlik etmeyebilir.Bazen,kalbin anormal atımları,terleme hissi veya çarpıntı şeklinde tarif edilebilir.
+ Yorum Gönder