+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Fethiye katrancı koyu balık çeşitleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Fethiye katrancı koyu balık çeşitleri
  fethiye katrancı koyu balık çeşitleri 2. Asel
  Bayan Üye

  fethiye katrancı koyu balık çeşitleri


  KATRANCI KOYU

  Katrancı orman içi dinlenme yeri kamp alanı iki koydan oluşuyor.
  Fethiye'den kalkıp Göcek sahillerine yapılan tekne turlarının veya Fethiye çıkışlı günü birlik tekne gezilerinin önemli duraklarından olan Katrancı Koyu ve ona komşu olan Kızlar Koyu denizden olduğu gibi kara yoluyla gelenleri de ağırlıyor.
  Tepeleri kızılçam, okaliptus ve Kıbrıs akasyaları ile kaplı olan bölgede bir zamanlar büyük kazanlar içinde katranlar kaynatıldığı için koy bu isimle anılır olmuş. Günümüzde ise ekonomik tatil ve kamp karavan tutkunlarının vazgeçemedikleri mekanların başında geliyor.  Katrancı Koyunun Fethiye'ye uzaklığı 16 km. Kamp alanı Fethiye kara yoluna bir km içersinde bulunuyor. Kamp alanına hakim manzarasını karayolunun kullananların rahatlıkla görebilmesi için karayolları bu sahayı düzenleyerek seyir terası haline getirmiş.

  Araçlar yoldan çıkarak bu cep bölümünde hem dinleniyor hem de koyun doyumsuz manzarasını izliyorlar.
  Kamp alanı içinden yaz mevsimi boyunca yarım saatte bir Fethiye'ye servis kalkıyor. En son servis Katrancıdan 20.20, Fethiye'den 24.00 saatlerinde yapılıyor.


  Ege ile Akdenizi buluşma noktasında Katrancı Koyu.Akdeniz ve Ege arasında kalan ve her türlü su sporuna olanak tanıyan denizi, kum plajı, leziz balık çeşitleri, okaliptüs ve çam ağaçlarının mis kokusu altında yapılan gece eğlenceleri ile adını duyurmuş bir kamp alanı olan Katrancı Koyu yıl boyunca kampçıların ilgisini çekiyor.Burası Fethiye'den karayolu ile 16 km uzaklıkta ve deniz yoluyla da gidilebiliyor.Kamp alanı içinden Fethiye'ye her yarım satte bir servis kalıyor.
+ Yorum Gönder