+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Peygamberimiz kaç yılında nerede doğmuştur? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Peygamberimiz kaç yılında nerede doğmuştur?
  Peygamberimiz kaç yılında nerede doğmuştur?
  C-18) Rebiülevvel ayının onikisi pazartesi günü 571 tarihinde, Mekke'de doğmuştur. 2. Asel
  Bayan Üye

  Peygamberimiz kaç yılında nerede doğmuştur?


  Hz. Muhammed (s.a.s.) Milâddan sonra 571 senesi, Fil Yılı'nda, 12 Rebiülevvel (20 Nisan) pazartesi gecesi sabaha karşı, Mekke'de doğdu.
  Peygamberimiz kaç yılında nerede doğmuştur.jpg
  Arapların takvim başı olarak kullandıkları "Fil Vak'ası", Peygamberimiz (s.a.s.)'in doğumundan 52 gün kadar önce olmuştu.
  Abdülmuttalib, torununun doğumu şerefine verdiği ziyâfette çocuğun adını soranlara:

  "–Muhammed adını verdim. Dilerim ki, gökte Hakk, yeryüzünde halk, O'nu hayırla ansınlar" cevâbını verdi. Annesi de ona "Ahmed" dedi.

  Muhammed, üstünlük ve meziyetleri anılarak çok övülen demektir. Ahmed ise Cenab-ı Hakk'ı yüce sıfatları ile öven, hamt eden kimse demektir.

  Peygamberimizin Doğumunda Meydana Gelen Mucizeler
  Peygamberimiz (s.a.s.)'in doğduğu gece bir takım olağanüstü olaylar meydana gelmiştir. O gece İran Kisrâsı (Kralı)'nın Medâyin şehrindeki sarayının 14 sütûnu yıkılmış, Mecûsîlerin İran'da Istahrâbat şehrinde bin yıldan beri yanmakta olan "ateşgede"leri sönmüş, Sâve (Taberiyye) gölü yere batmış, bin yıldan beri kurumuş olan Semâve deresi'nin suları taşmış, Mecûsîlerin büyük bilgini Mûdibân korkunç bir rüya görmüş, Kâbe'deki putların yüz üstü devrildikleri görülmüştü. Gerçekten O'nun doğması ile bütün dünyada hüküm sürmekte olan cehâlet ve küfür ateşi sönmüş, putperestlik yıkılmış, zulmün baskısı son bulmuştur.
+ Yorum Gönder


peygamberimiz kaç yılında nerede doğdu