+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda V Yakalı Turuncu Örgü Kazak ve Yapılışı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  V Yakalı Turuncu Örgü Kazak ve Yapılışı
  V Yakalı Turuncu Örgü Kazak ve Yapılışı 2. Mine
  Devamlı Üye

  V Yakalı Turuncu Örgü Kazak ve Yapılışı

  vyakalituruncuorgukazak.jpg

  Modelin Yapılışı:

  ARKA: 78 ilmek başlanır, 5 cm 1+1 lastik örülür. 1 ilmek haraşo örülerek iki kere iplik dolama işlemi her ilmekte uygulanır. Arka sırada dolanan iplikler bırakılır. Haraşo sıralar arasında şişe dolanan iplikler bırakılır ve 3+3 şeklinde çaprazlanır. (Diagramdaki gibi) 2 sıra haraşo örülerek aynı işlem tekrarlanır. 7 sıra 2 kez, 10 sıra 1 kez iplik dolama işlemi uygulanarak, her işlem arasında 2 sıra haraşo örülerek model kurulur. Beden boyu 65 cm’de arka yaka için ortadaki 26 ilmek bir defada kesilir. Omuzlara bırakılan 26′şar ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.

  ÖN: 78 ilmek başlanır, 5 cm 1+1 lastik örülür. Arka bedende uygulanan model aynı şekilde uygulanır. 30 cm örülerek yaka için ortadaki 2 ilmek kesilerek devam edilir. Her düz sırada 10 kere Ter ilmek, her 4 sırada bir 4 kere l’er ilmek kesilerek yaka kesimi tamamlanır. 2 cm daha örülerek omuzlarda bırakılan 26′şar ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.

  KOL: 42 ilmek başlanır, 5 cm 1+1 lastik örülür. Arka bedende uygulanan model aynı şekilde uygulanır. 6. ve 11. cm’de yanlardan l’er ilmek artırılır. Her dolama işleminde yanlardan l’er ilmek artırılarak 66 ilmekle kol bir defada kesilerek bitirilir.

  YAKA: Yaka etrafından şişe 156 ilmek toplanarak 4 cm haraşo örülür. 2., 4., 6. sıralarda ön ortadaki l’er ilmek baştan ve sondan kesilerek yaka tamamlanarak model bitirilir.
+ Yorum Gönder