+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Örgü Robalı Ajur Desenli Bayan Kazağı (Açıklamalı) Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Örgü Robalı Ajur Desenli Bayan Kazağı (Açıklamalı)
  Örgü Robalı Ajur Desenli Bayan Kazağı (Açıklamalı) 2. Mine
  Devamlı Üye

  Örgü Robalı Ajur Desenli Bayan Kazağı (Açıklamalı)

  Robalı Ajur Desenli.jpg


  Modelin Yapılışı
  Bu ajurlu kazak örgü , bu yıl çok moda olan kurdele ve sutaşı süslemelerine uygun olarak tasarlandı. İstediğiniz renk ve kalitede (saten/kadife/simli/desenli) kurdele veya sutaşı ile, modeli kendinize özel hale getirebilirsiniz. Robasına, kol ajurlarına, ön beden ajur – roba birleşimine, etek çevresine, tüm ajurlu etek bölümüne… biz örnek vermiyoruz, tasarım sırası sizde!
  Kalite: Bravo, Selin: 4 x 100 gr
  Şiş : 5 mm – 6 mm Örgü : Düz örgü – Ajur
  Ajur: (6 + 5 katları üzerinden)
  1., 3., 5., 7.,9. ve 11. sıra: ters örgü örülür.
  2., 4., ve 6. sıralar: düz – *3 düz – dola – 3 ilmek beraber -dola*, son 4 ilmeğe kadar (*…*) dan tekrar – 4 düz.
  8., 10., ve 12. sıra: düz – *dola – 3 ilmek beraber – dola – 3 düz*, son 4 ilmeğe kadar (*…*) dan tekrar – dola – 3 İlmek beraber – dola – düz. 1. sıradan ajur tekrar edilir.
  Arka: 6 mm şiş ile 71 ilmek başlanır. 5 sıra 1/1 lastik örülür. 35 cm ajur devam edilir. Sonra 5 mm şiş ile düz örgü devam edilir. 30 cm’de omuzlar iki yandan 16′şar ilmek bir kerede kesilerek bitirilir. Ortadaki 39 İlmek 20 cm daha düz örgü örüldükten (yaka) sonra, bir defada kesilerek bitirilir.
  On: 6 mm şiş ile 71 ilmek başlanır. 5 sıra 1/1 lastik örülür. 35 cm ajur devam edilir.
  Roba : 5 mm şişe geçilerek, ön ortasında 9 ilmek ajur, her iki yanda 31′er ilmek düz örgü olarak başlanır. Her 6 sırada bir, ajurlu bölüm iki yandan l’er ajur düz örgüden alarak genişler, düz örgülü bölüm ise, eksilerek devam eder. 30 cm örüldükten sonra omuzlar iki yandan 16′şar ilmek kesilerek bitirilir. Ortadaki 39 ilmek 20 cm daha düz örgü örüldükten (yaka) sonra, bir defada kesilerek örgü bitirilir.
+ Yorum Gönder


örgü kazak modelleri ve açıklamalı yapılışları,  ajurlu desenler