+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Örgü Uzun Kazak Modeli (Açıklamalı) Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Örgü Uzun Kazak Modeli (Açıklamalı)
  Örgü Uzun Kazak Modeli (Açıklamalı) 2. Mine
  Devamlı Üye

  Örgü Uzun Kazak Modeli (Açıklamalı)
  orguuzunkazakmodeliacik.jpg

  Malzeme: anchor anatolia
  Renk no 130 – 8 yumak
  Şiş no: 3,5
  Örgü şekli: düz örgü ters örgü lastik örgü


  Boğazlı Modelli Bej Rengi Bayan Kazak Modeli açıklamalı anlatımı

  YAPILIŞI
  ARKA: iki kat ilmek atarak örgü şişine 124 ilmek atın. 1 sıra ters örün. 2 sıra başında ilk 42 ilmeği düz örgü örün. 43 ilmekten itibaren düz örgü ile devam edin. sonraki sıralarda örgü düzenini 1 – / 1-6 sıralarını tekrarlayarak örgüye devam edin. örgü boyu baştan itibaren 42 cm 128 sıra olduğu zaman ilk 33 ilmeği düz örgü örün. 34 ilmekten itibaren düz örgü ile devam edin. her iki sırada bir ortadaki ilmek sayısı 2 adet artacak iki kenardaki düz örgü ilmekleri 1 er adet eksiltecektir.

  ÖN: arkada uygulanan işlemleri aynen tekrarlayarak örün.

  KOL: ikisi de aynı şekilde örülecektir. örgü şişine 72 ilmek atarak 22 sıra 1 / 1 lastik örün. 23 sıradan itibaren iki kenardan sırasıyla her 8 sırada 4 kere 1 her 6 sırada 6 kere 1 ve her 4 sırada 8 kere 1 ilmek arttırarak 35 cm 106 sıra düz örgü örün. ilmekleri bir kerede kesin.

  BİTİRME: Omuzları birleştirin. kolları yerlerine takın. kol alt ve yan dikişlerini birleştirin. yaka için arka ve önde beklemede olan ilmekleri yuvarlak örgü şişine geçirin. yuvarlar sıralar halinde 54 sıra 1 / 1 lastik örerek ilmekleri bir kerede kesin.
+ Yorum Gönder