+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Kalbimiz vücudumuzun neresinde yer alır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kalbimiz vücudumuzun neresinde yer alır
  kalbimiz vücudumuzun neresinde yer alır 2. Asel
  Bayan Üye

  kalbimiz vücudumuzun neresinde yer alır

  kalbimiz vücudumuzun neresinde yer alır.jpg

  Tabii ki göğsümüzün sol tarafında diye cevap verdiğinizi duyar gibi oluyoruz? Halbuki kalbimizin uç tarafı sol göğüs kafesimize yaklaşır şekilde konuşlanmış olsa da aslında göğsün ölü noktası olan tam orta noktasının altında yer almaktadır. Kalp atışlarımızın göğsün sol tarafından daha rahat hissedilmesinin tek sebebi ise önce de belirttiğimiz gibi kalbin sol tarafa uzayan ucunun göğüs kafesimize bu noktada temas etmesinden ibarettir.

  Peki acaba kalbinbüyüklüğü ne kadardır hiç düşündünüz mü? Bir insansınız öyle değil mi? Bu durumda büyüklüğü hemen hemen yumruğunuz büyüklüğünde belki biraz daha büyük olacaktır. Üstlendiği görevleri düşündüğünüz zaman bu büyüklüğün yeterli olmadığını düşünebilirsiniz.

  Bazı hayvanlarda örneğin atlarda ise kalp büyüklüğünün vücut büyüklüğüne oranı insana oranla çok daha yüksektir. Bu da atların dayanıklılığa bağlı egzersizlerdeki üstünlüklerini açık bir şekilde açıklıyor.

  Dayanıklılık sporları ile uğraşan sporcuların kalpleri de yaptıkları antrenmanlar ve genetik özelliklerinin paralelinde normal ölçülere göre oldukça büyüktür

+ Yorum Gönder


kalbimiz vücudumuzun neresinde yer alır,  kalp vücudun neresindedir,  kalp vücudumuzun neresindedir,  kalbimiz vucudumuzun neresinde