+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Spirulina nedir, nerelerde üretilip, nasıl sunuluyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Spirulina nedir, nerelerde üretilip, nasıl sunuluyor
  İçerdiği % 65 protein oranıyla en iyi bitkisel protein kaynağı olduğu söylenen "Spirulina" nedir, nerelerde üretilip, nasıl sunuluyor? 2. Asel
  Bayan Üye

  Spirulina nedir, nerelerde üretilip, nasıl sunuluyor


  Spirulina düşük yağ ve kalorili, kolesterolsüz, bütün temel amino-asitleri içeren bir protein kaynağıdır. Şeker hastalığı ve anemi gibi hastalıklarla mücadelede ve hava kirliliğinin bünye üzerinde yarattığı zayıflatıcı etkilerin önüne geçilmesinde önemli katkılar sağlar. Antioksidan unsurlar içerdiği için, yaşlanmanın yanı sıra, kanser, artirit, katarakt gibi sağlık sorunlarının da temel bir faktörü oldukları düşünülen oksijen bazlı radikal hücrelere karşı da bağışıklık kazandırıcı etkisi bulunmaktadır.Spirulina bir sağlıklı besin veya şifa maddesi olarak Kuzey Amerika ve Avrupa’da gözde bir ürün haline gelmiştir. Türkiye’de de giderek daha iyi tanınmakta ve tüketimi yaygınlaşmaktadır. Piyasada genelde kapsül, tablet veya toz şeklinde ve diyet ek malzemesi olarak bulunur.
+ Yorum Gönder