+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Hangi Okul Mezunları Acil Hemşiresi Olabilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hangi Okul Mezunları Acil Hemşiresi Olabilir
  Hangi okul mezunları Acil Hemşiresi olabilir 2. Asel
  Bayan Üye

  Hangi Okul Mezunları Acil Hemşiresi Olabilir

  Hemşire olmak için hangi okulları okumak gerekir


  Hemşire olabilmek için hangi lisede okuduğunuzun pek bir önemi yok, herhangi bir lisede okuyup ygs veya lys sınavlarında başarılı olursanız eğer üniversitede 4 yıllık hemşirelik okumanız gerekiyor. YGS 2den kazansanız dahi 2 yıllık değil 4 yıllık okuyacaksınız. Uzman hemşire olmak isterseniz eğer 4 yıllık fakülteden sonra üstüne bir de alese girip yüksek lisans eğitimi almanız gerekiyor (hangi alanda uzman olmak isterseniz)

  Hemşire olmak için gereken puan 2013 kaç diyorsanız hemşirelik taban puanları 2013 istanbul yazısına göz atmanızda fayda var.  Hemşire olabilmek için gereken kişisel özellikler ise, soğukkanlı, sabırlı ve hoşgörülü olmak. Soğukkanlı olmalı çünkü gerektiğinde kan alıyor damardan ve yanlış almaması için elinin titrememesi gerekir, gelen hastalarla iletişim kurabilmek için hoşgörülü olmalı ki o hastaya verilen ilaçtan daha fazla etki yapacaktır bir güleryüz.

+ Yorum Gönder