+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Gezi Parkının Yerine Ne Yapılacak Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Gezi Parkının Yerine Ne Yapılacak
  gezi parkının yerine ne yapılacak 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Gezi Parkının Yerine Ne Yapılacaktır

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Taksim Gezi Parkı’nda ağaç kesmenin söz konusu olmadığını, ağaçların sökülerek başka bir yere götürüldüğünü kaydeden Erdoğan, belediye başkanlığı döneminde İstanbul’a önemli oranda ağaç diktiklerini anlattı.

  Türkiye’de çok sayıda yeşil alan ve park inşa ettiklerini belirten Başbakan Erdoğan, belediye başkanlığı döneminde yaşadığı bir olayı şöyle anlattı: “Kilyos Zekeriyaköy’de üniversite yapmak adına 10 binlerce ağaçlar söktüler. Ve ben onlarla mücadele verdim. ‘Eğer üniversite yapacaksanız, niçin orası? Orman alanın dışında yerler bulun oralarda yapın.’ dedim. Türkiye’nin bir numaralı iş grubuydular. Ben yanımda bu çevrecilerin hiç birini bulamadım. Bu muhalefetin hiç birini bulamadım. Devrin Cumhurbaşkanı üniversitenin açılışında ‘burayı engellemek isteyenler nerede?’ diye sordu. Şimdi o üniversite Orman ve Su işleri Bakanlığımızındır. Bu grup Türkiye’nin bir numaralı holdingi. Hadi niye konuşmuyorsunuz. 12 ağaç dediniz bunları yaptınız.”

  Gezi Parkı’nda alışveriş merkezi yapılacağına dair iddialara da cevap veren Erdoğan, “Biz Gezi Parkı ortadan kalsın iddiasında değiliz. Aslına uygun olarak Topçu Kışlası’nı yapmak istiyoruz. Biz bunu yaparken yeşili muhafaza edecek şekilde yapacağız. Atatürk Kültür Merkezi’nin yerine de dev bir opera ve kültür merkezi yapmak istiyoruz. Burada kesinleşmiş bir alışveriş merkezi projesi söz konusu değil.” ifadelerini kullandı.

+ Yorum Gönder