+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Okul Öncesi Eğitim Forumunda Evde basket nasıl oynanır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Evde basket nasıl oynanır
  Evde Basket Oynanır mı ?


  Gerekli olanlar:
  Çoraplar yada yumuşak toplar, çamaşır sepeti.  Çocuğunuzun bütün çoraplarını dışarı çıkarın. Birlikte bunları top şeklinde katlayın. Odanın diğer tarafına boş bir çamaşır sepeti koyun. Çocuğunuz çorap toplarını tek tek atarak sepete koymaya çalışsın. Sepete giren her çorapta bir puan kazansın. Oyunun sonunda sepete giren toplarla dışarıda kala topları saysın. Eğer sayı saymayı bilmiyorsa birlikte sayın, böylece öğrenir. İçerideki topların sayısı aldığı puanı gösterecektir. Çocuğunuz, bu aktivite ile hem basket oyununun ne olduğunu, hem de sayıların ne anlama geldiğini kolayca kavrayacaktır.
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Evde basket topu ile oynarsanız emin olun her tarafı dağıtır veya kırarsınız. O yüzden yumuşak olan toplarla oynamanız daha iyi olur. Aslında tüm erkekler çoraplarını top şekline sokup kirli sepetine atarlar. Buda evde basket oyununa benzer. Bu şekilde de oynayabilirsiniz.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Evde çoraplar ve bir sepet ile keyifli bir basket oyunu oynayabilirsiniz. Öncelikle bütün çorapları top haline getirin ve evdeki bir sepetin içine atmayı deneyerek eğlenceli bir basketbol oyunu oynayabilirsiniz.
+ Yorum Gönder