+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Okul Öncesi Eğitim Forumunda Anaokulu saldıran top oyunu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Anaokulu saldıran top oyunu

  Beceri ve Zeka Oyunları

  Ana okulu saldıran top guruplar halinde bir daire etrafında oynanılan bir oyundur dairenin içinde küçük küçük toplar vardır bu topların en ortasında olanı rakip takımın sahasına sürüklemek lazım bunu yapan takım galip sayılacaktır.
  OYUNUN ADI
  Saldıran Top

  OYUNUN AÇIKLAMASI
  Oyuncular iki takıma ayrılır. Bu takımlar oyun sahasının iki dip çizgisine dizilirler. Dip çizgiye paralel olarak 1-2m mesafeyle bir jimnastik sırası yerleştirilir Salonun merkezine 0.5 m çapında bir daire çizilir ve bu da salonu ikiye ayırır. Her takım bir oyuncusunu seçip, kendi atış alanına malzemeci olarak yerleştirir. Oyun başlama işaretinden sonra oyuncular küçük toplarla atış yapmaya başlarlar. Amaç ortadaki topu karşı takımın sırasına kadar sürmektir. Bunu başaran takım galip sayılır

  OYUNUN ADI
  Tilki Kardeş Kuyruğun Kopuyor

  OYUNUN AÇIKLAMASI
  Oyuna katılanlar basketbol-voleybol veya güreş sahasında dağınık düzende yerlerini alırlar. Her oyuncuya birer düğüm atılmış mendil, şerit veya tişört verilir. Oyuncular mayolarının veya şortlarının arkasına bu mendili kuyruk şeklinde takarlar. Verilen komutla beraber oyuncular, kuyruklarını korumak şartıyla arkadaşlarının kuyruklarını koparmaya çalışırlar. En son oyuncuya kadar oyun devam eder. Oyun bitiminde kuyruklar sayılır ve en fazla kuyruk toplayan oyuncu, en çevik ve becerikli oyuncu olarak ilan edilir.

  OYUNUN ADI
  Kasa Aralığından Top Geçirme

  OYUNUN AÇIKLAMASI
  Öğrenciler iki eşit gruba ayrılır, oyun alanının uzun kenarında karşılıklı olarak durular. Alanın ortasında dört tane kasa parçası ve her birer tane hentbol topu vardır. Öğrenciler ellerindeki toplarla yan olarak yerleştirilmiş kasaların arasından karşıdaki arkadaşlarına isabetli pas yapmaya gayret ederler.Oyun grupların yarışması şeklinde uygulanabilir. Hangi grup daha fazla başarılı atış yaparsa yarışı kazanır.

 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Anaokulların da oynatılan oyunlar çocukları hem bilişsel yönden, hem dil yönünden, hemde motor gelişimi yönünden geliştirmek hedeflenerek oynatılmaktadır. Oyunlar çocukların işidir. Oyun oynayarak, öykünmeler yaparak çocuk gelecek hayatına hazırlanmaktadır.
+ Yorum Gönder


saldıran top