+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Okul Öncesi Eğitim Forumunda Anaokulu imdat yarışı oyunu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Anaokulu imdat yarışı oyunu
  İmdat Yarışı Oyunu Nasıl Oynanır

  Alana uzun ve düz bir çizgi çizilir. Çizginin 8-10 metre karşısında ve çizgiye eşit uzaklıkta, birbirine bitişik iki kale yapılır.
  Çocuklar iki eşit kümeye ayrılır. Her küme kendine bir ad takar; kendi içinden, sayışarak bir kaptan seçer.
  Çocukların tümü, çizgiye sağ ayaklarını basarak, koşmaya hazır biçimde ve yan yana dururlar. İki küme arasında bir metre kadar açıklık bırakılır.
  Her kaptan, kendi kümesinin karşısındaki kale içinde durur.
  Öğretmenin yada bir çocuğun "başla" komutuyla oyun başlar. Her kaptan koşarak kendi kümesine gider, sıranın başındaki çocuğun elinden tutar; birlikte kaleye doğru koşarlar. Kaleye gelince, kaptan kalede kalır, onunla birlikte gelen çocuk kaptan olur. Yeni kaptan da önceki gibi, geri döner, yine sıranın başındaki bir çocuğun elinden tutar, birlikte koşarak kaleye gelirler. Bu kez yeni gelen çocuk kaptan olur. Oyun, kesintisiz olarak, kümedeki çocukların tümü kaleye getirilinceye kadar böylece sürer.
  Hangi küme kaleye önce gelirse, o küme oyunu kazanmış olur. Oyun süresince, kümedeki çocuklar kaptanlarına "imdat, imdat" diye bağrışırlar.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Anaokulu imdat yarışında çocuklar alana düz uzun bir çizgi çizerler. daha sonra öğrenciler eşit iki gruba ayrılırlar . karşılıklı iki kale bulunur ve kalelere gruptan birer kaptan seçilir. grupta kaptan hariç herkes sağ ayağını çizgiye koyar ve imdat diye bağırılar. grupların kaptanları kendi gruplarındaki arkadaşlarının elini tutarak kaleye götürür önce götüren kazanır.
+ Yorum Gönder