+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Okullarımız Forumunda Hürkuş Eğitim Merkezi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. NAZLI
  Bayan Üye

  Hürkuş Eğitim Merkezi

  Havacılık Eğitim Merkezi

  2004 yılında "Hürkuş Eğitim Merkezi" ismi ile faaliyete başlayan kurumumuz 1 Nisan 2009 tarihi itibari ile güçlenerek ve yenilenerek "Havacılık Eğitim Merkezi" olarak yoluna devam etme kararı almıştır.

  Sivil havacılık alanında IATA Tehlikeli Maddeler(DGR), Kargo Temel Satış, Kargo İleri Satış, Eğiticinin Eğitimi, Kabin Ekibi Temel (Hostes ve Host) ve Uçuş Harekat Uzmanı (Dispatcher) ve diğer eğitimlerini, uzman eğitmenlerimizle gerçekleştirmektedir.

  Kurumumuzda, Milli Eğitim Bakanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) 'nden almış olduğumuz onaylar çerçevesinde, sektör çalışanlarına sorumlulukları nispetinde ve havacılık sektöründe meslek sahibi olmak isteyen bireylere de sertifikalandırarak eğitim verilmektedir.

  Türkiye' de açılan ilk IATA akrediteli Tehlikeli Maddeler okulu olan kuruluşumuz, sektöre donanımlı personel yetiştirmeyi hedeflemektedir.


  HEDEFLERİMİZ


  Havacılık sektöründe en iyi seviyede eğitim sunmak üzere, uluslararası kaideleri her zaman eğitimlere işleyerek,kalitemizden ödün vermeden,evrensel hizmeti sunabilecek donanımda ülkemizde ve dünyada tercih edilen bir eğitim kuruluşu olmaktır .


  AMAÇLARIMIZ


  Havacılık sektöründe edinmiş olduğumuz tecrübe ve bilgi birikimlerini var olan eğitim ihtiyaçlarını karşılamak,orta ve alt seviyede çalışan personelin hizmetlerinde yüksek eğitim seviyesinde görev yapmalarını sağlamak,havacılık sektöründe kariyer yapmak isteyen şahısları meslek sahibi yapmak ve dünya sivil havacılığındaki gelişmeleri Türk Sivil Havacılık sektörüne taşıyarak eğitimde entegrasyonu sağlamak üzere kurulmuş gerek yurt içi gerekse yurt dışında öncü bir eğitim kuruluşu olmaktır.


  Eğitmenler

  Dinçer Özgür


  Eğitim Merkezimizde Kurum Müdürü ve Tehlikeli Maddeler Eğitmeni olarak görev yapmakta olan Sn. Özgür, 1977 Tolbuhin doğumludur. Askeri Deniz Lisesini bitirdikten sonra 2000 yılında Deniz Harp Okulu Endüstri Mühendisliği Bölümünden ayrılmış,Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuştur. 2000 yılından itibaren Gözen Güvenlik Bölümünde sırası ile Güvenlik memuru, güvenlik ekip şefi ve güvenlik amiri görevlerinde bulunmuştur. 01 Ocak 2005 tarihinden itibaren Hürkuş Eğitim Merkezinde göreve başlamıştır. Sn. Özgür, katıldığı IATA Temel Kursunu birincilikle bitirmiş olup, İngilizce, Rusça ve Bulgarca bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


  Süleyman BOSTAN  Uçuş harekat uzmanı eğitmeni olan sayın Bostan 1949 Trabzon doğumlu olup, İstanbul'da ikamet etmektedir. Trabzon Lisesi'ni bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nü tamamlayan sayın Bostan 1975-2001 yılları arasında Türk Hava Yolları’nda sırasıyla; harekat memuru, uçak tahsis memuru, uçuş harekat uzmanı, Münih istasyon şefi, Hannover istasyon şefi olarak görev yapmıştır. 2003-2004 yılları arasında Onur Hava Yolları'nda Baş uçuş harekat uzmanı olarak çalışan sayın Bostan evli ve iki çocuk babasıdır.

  Fatma ŞEFREN  Eğitim Merkezimizde Kargo Eğitmeni olan sayın Şefren, 1950 Malatya doğumlu, İstanbul İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi İktisat ve Ticaret Yüksek Okulu mezunu olup 1973-1991 tarihleri arasında Türk Hava Yolları'nda Haberleşme Eğitim Uzmanı ve Eğitim Başkanlığı Ticari Eğitim Şefi-Kargo Eğitmeni olarak görev almıştır. 2004-2009 yılları arasında Hürkuş Eğitim Merkezinde iki yıl Kurum Müdürü ve Kargo Eğitmenliği üç yıl da Kargo Eğitmenliği yapmıştır. İngilizce bilen Şefren evli ve iki çocuk annesidir.


  Demet KELEŞ
  Kabin memuru eğitmeni olarak eğitim merkezimizde görev yapmakta olan sayın Keleş, 1960 İstanbul doğumlu olup, İstanbul’da ikamet etmektedir. 1982-1991 yılları arasında Suudi Arabistan Havayolları’nda uçuş güvenlik eğitmeni olarak görev yapan sayın Keleş, 1991-1992 yıllarında Pegasus Havayolları’nda baş hosteslik ve eğitmenlik görevlerinde bulunmuştur. Yabancı dil olarak İngilizce bilen sayın Keleş evli ve iki çocuk annesidir.


  Filiz YAVUZ  Kabin memuru eğitmeni olarak eğitim merkezimizde görev yapmakta olan sayın Yavuz, 1967 İstanbul doğumlu olup, İstanbul’da ikamet etmektedir. 1992 yılında Hamburg’ ta Meslek okulundan (Berüffschule) mezun olan sayın Yavuz; hostesliğe sırasıyla Bilgen Air, Air Gabon, Alfa Airlines, Fly Air ve 2006’ dan itibaren Freebird Airlines havayolları şirketinde hizmet vermiştir. Yabancı dil olarak Almanca ve İngilizce bilmektedir.

  Filiz ÇALIŞKANOĞLU  Eğitim merkezimizde eğiticinin eğitimi kursunu veren sayın Çalışkanoğlu, 1970 Edremit doğumlu olup, İstanbul’da ikamet etmektedir. 1997 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi’nde lisansını almış, 2005 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Uygulamalı Psikoloji Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. Bayrampaşa’da kendisine ait bir klinikte onsekiz yıldır danışmanlık hizmeti vermektedir.


  Emirhan TOKEL  Eğitim merkezimizde Tehlikeli Maddeler Eğiticisi olarak görev yapmakta olan sayın Tokel, 1975 İstanbul doğumludur. Özel Ortadoğu Lisesi’ni 1993 yılında bitirdikten sonra, 1993-1998 yıllarında İstanbul Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Jeoloji Mühendisliği’nden mezun olmuştur. 2001 yılından itibaren Gözen Güvenlik firmasında sırası ile güvenlik memuru, güvenlik ekip şefi ve güvenlik amiri görevlerinde bulunmuştur. 01 Mart 2008 tarihinden itibaren Hürkuş Eğitim Merkezinde göreve başlamıştır. Sayın Tokel, katıldığı IATA Tehlikeli Maddeler Eğitmen kursunu başarı ile tamamlamış olup, yabancı dil olarak İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.  Kurs ücretleri

  Kargo Temel Satış Kursu 10 Gün 2270 TL
  Kargo İleri Satış Kursu 5 Gün 2270 TL
  Eğiticinin Eğitimi Kursu 5 Gün 1900 TL
  Uçuş Harekat Uzmanlığı(Dispeçer) KursuI 55 Gün 13500 TL
  Uçuş Harekat Uzmanlığı (Dispeçer) Kursu II 32 Gün 9200 TL
  Uçuş Harekat Uzmanlığı (Dispeçer) Kursu Tazeleme 4 Gün 2150 TL
  Tehlikeli Maddeler Temel Kursu 5 Gün 2150 TL
  Tehlikeli Maddeler Tazeleme Kursu 3 Gün 1100 TL
  Pilot -Hostes için Tehlikeli Maddeler Temel Kursu 1 Gü n 800 TL
  Güvenlik Personeli İçin Tehlikeli Maddeler Temel Kursu 1 Gün 800 TL
  Tehlikeli Maddeler Tazeleme Kursu (pilot, hostes güv. personeli ) 1/2 Gün 430 TL
  Kabin Ekibi Temel Eğitimi 20 Gün 3250 TL
  Gözetim, Yönetim, Temsil Eğitimi 10 Gün 2000 TL
  Ulaşım (Yolcu Memnuniyeti Eğitimi) 1 Gün 800 TL
  CRM Eğitimi 2 Gün 1100 TL
  Kargo Güvenliği Kursu 5 Gün 2150 TL
  Kabin Ekibi Güvenlik Eğitimi 4 Gün 2150 TL
  Güv. Per. Halkla İlişkiler ve Davranış Bilinci Eğitimi 2 Gün 1100 TL

  *İlan edilmiş fiyatlar üzerinden indirim yapılması kurumumuz ile imzalanacak "Eğitim sözleşmesi" ile mümkündür.

 2. Fatma
  Administrator

  Konfigürasyonunun ilk uçağı yer testleri ile taksi testlerini tamamlamasını takiben Kazan tesislerinde "İlk Uçuşunu" başarıyla gerçekleştirmiştir. Avrupa Sivil Havacılık Otoritesi kurallarına göre tasarlanan eğitim uçağında, öğretmen ve öğrenci pilot arka arkaya oturabiliyor.
+ Yorum Gönder


dispeçer kursu,  uçuş harekat uzmanı kurs ucretleri