+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Okullarımız Forumunda İspanyolca Kursu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. cassano238
  Yeni Üye

  İspanyolca Kursu
  Arkadaslar daha onceki tecrubelerıme dayanarak infolang dil okullarında ispanyolcaya başlamayı dusunuyorum bu sefer de ingilizce kursuna gıtmıştm daha once orda ve cok başarılı olmuştum ispanyolcaya da orda devam etmeyi düşünüyorum sizin gorusleriniz nedir bu konuda? 2. Fatma
  Administrator

  İspanyolca Kursu

  Dersleri veren öğretmenlerin milliyetine de çok takılmamanızı öneririm. Yine bu konuda yazdığım bir yazımı bu LİNKten okuyabilirsiniz. Öğretmenin milliyetinden ziyade deneyimi ve bu işi yapmayı ne kadar sevdiği önemlidir. Bunları göz önünde bulundurmak gerekir. Başka bir konu ise ders ararken acele etmeme gerekliliğidir. İspanyolca piyasası oldukça karışık bir piyasa. Ders almak için anlaştığınız ücretin çok daha ucuzuna aynı kalitede dersler veren başka kurum ve kişiler de bulabilirsiniz. Bu nedenle önce kapsamlı bir araştırma yapmak her zaman için öğrencinin lehinedir.

  İspanyolca Kursu.jpg

  İspanyolca ders veren kuruma konuşmak için gittiğinizde, öğretmenlerinin latin ya da ispanyol olduğunu aşırı vurgulayan kurumlardan uzak durmanızı tavsiye ederim. Bunu bu kadar çok öne çıkarmalarının bir nedeni kendilerine olan tek güvenlerinin öğretmenlerinin milliyeti olduğunu gösterir. Unutmamak gerekir ki size dili öğretecek olan öğretmenin hangi milliyette olduğu değildir. Hele ki yeni başlayanlar için bu durumun negatif yönleri olduğunu yukarıda linkini verdiğim yabancı öğretmenlerle ilgili yazımda anlatmıştım.

  Kurs alacağınız kişilerden ya da kurumlardan mümkünse referans isteyin. Onların daha önce ders verdiği öğrencilerin görüşlerini almaya çalışın. Hocayla en azından bir saatlik ders yapmadan karar vermeyin para hiç vermeyin. Önden bir kaç aylık para talep eden kurslara, bir saatlik derse katılıp kararınızı daha sonra vereceğinizi söyleyin, kabul etmezlerse o kurslara para vermeyin. Önden bir kaç aylık parayı daha öğretmeni ve onun ders işleme tarzını görmeden ödemek bir çeşit kumardır. Mümkünse demo ders yapan ve aylık ödeme yapabileceğiniz öğretmen ve kurumları tercih edin.

  Her ispanyol dili ve edebiyatı mezununa ispanyolca öğretmeni diye bakmayın. Bu bölümün son sınıfında okumasına ve beş ay sonra mezun olacak olmasına rağmen ödevlerinde hala benden yardım istemeyen bir sürü insan var. Bunu da söylemiş olayım.
+ Yorum Gönder