+ Yorum Gönder
GSM Arşivi ve Operatörler Forumunda Cep telefonuna dönüşen iPod Touch'la bedava konuşun Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  Cep telefonuna dönüşen iPod Touch'la bedava konuşun
  Cep telefonuna dönüşen iPod Touch'la bedava konuşun

  Arkadaşlar sizce cep telefonuna dönüşen iPod Touch'la bedava konuşmak nasıl oluyor bana da söyler misiniz?


  Apple’ın taşınabilir video ve müzik çaları iPod Touch, Truphone adlı yazılımla, sanal bir cep telefonuna dönüşerek, dünyanın her yerinden uygun fiyata telefon görüşmeleri yapılmasını sağlıyor.

  AMERİKALI teknoloji firması Apple’ın video ve müzik çaları iPod Touch, ücretsiz indirilen bir uygulama sayesinde sanal bir cep telefonuna dönüşebiliyor. Kablosuz internet teknoljisi Wi-Fi’yi kullanan ’Truphone’ adlı yazılım sayesinde iPod Touch kullanıcıları, diğer aynı cihaz sahipleri ve Google Talk adlı mesajlaşma hizmeti kullanıcılarıyla, ücretsiz telefon konuşması yapabiliyor.

  İnternet telefonu
  Skype gibi internet üzerinden ses iletilmesini sağlayan internet telefonu (VOIP) sistemini kullanan Truphone’u geliştiren yazılım mühendisleri, bu uygulamayı daha da geliştirerek, yakında tüm sabit ve cep telefonlarıyla konuşma olanağı sağlamayı hedefliyor. Akıllı telefonlar ve iPod Touch için bu teknolojiyi geliştiren yazılımcılar, bu hizmetten faydalanmak için kullanıcıların yalnızca kablosuz internet şebekesinin kapsamı içinde bulunmalarının yeterli olacağını belirtiyor. Yüksek enerji tüketimleri nedeniyle batarya sıkıntısı yaşayan Apple ürünlerinin kullanıcılarının imdadına da, geliştirdiği dışardan takılabilen yedek batarya sistemi ile QuickerTek adlı firma yetişti. Apple ürünleri için kablosuz ağ şebekesi konusunda uzman şirket QuickerTek’in geliştirdiği dışardan takılabilen batarya, iPod, iPod Touch ve iPhone 2G ile 3G modellerinde kullanılabiliyor.

  99 dolara iPhone
  Bu arada, ABD’nin en büyük perakendecisi Wal-Mart’ın yeni yıl gecesi mağazalarında sadece 99 dolara Apple iPhone satacağı söylentileri teknoloji tutkunlarını heyecanlandırdı. ABD’de AT&T telefon şirketi tarafından sadece iki yıllık sözleşme karşılığında 8 Gigabyte modeli 199 dolara ve 16 Gigabyte modeli de 299 dolara satılan iPhone’un bu kadar düşük bir fiyata Wal-Mart’larda satılacağı söylentileri, Apple ve Wal-Mart tarafından ne doğrulandı, ne de yalanlandı.

  Dakikası 1.5 sente telefon görüşmesi
  KABLOSUZ interneti bulunan cep telefonu kullanıcıları ’Truphone’ uygulaması ile internet üzerinden uluslararası görüşmelerini daha ucuza yapabiliyor. Truphone yazılımını indiren iPod Touch sahipleri internet telefonuyla daha ucuza konuşabiliyor. Dünyanın her yerinde dakikası 1.5 sente telefon görüşmesi yapmayı olanaklı hale getiriyor.


 2. Acil

  Cep telefonuna dönüşen iPod Touch'la bedava konuşun isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder