+ Yorum Gönder
Vücudumuzu Tanıyalım ve Organlarımız Forumunda Kalp Kasılması Kalp Kasılma Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Kalp Kasılması Kalp Kasılma
  Kalp Kasılması, Kalp Kasılma

  Kalp Kasının Kasılması; Kalp kasının kasılmasına uyarıları sağlamakta olan merkezin uyan sayısında değişiklik yapması, ana uyarı kaynağı olan sinoatriyal düğümün uyan çıkarma sayısının azalması sonu-cu kalbin başka yerindeki uyan kaynaklarının hakimiyeti ele alması, kalpte yayılmakta olan uyanların kesikliğe uğraması, kalbin başka bölgelerinden güçlü impluslann meydana gelme-ye başlaması ve uyarı iletimini sağlayan başka yolların meydana gelmesi kalp atım düzensiz-liklerine neden olabilir.

  İletimde kesikliklere blok adı verilir. Bazan karıncık ve kulakçıklar çok hızlı ve birbirin-den bağımsız olarak çalışabilir. Dakikada 200-300 üzerine çıkan kalp atımlarına flatter den-mektedir. Çok daha fazla hızla adeta titreşim biçimindeki kalp atımlarına ise fibrilasyon adı verilir. Zamanında özel müdahale gerekir. Çünkü sayı arttıkça kalp atımlarının kanı pom-palama etkinlikleri de bozulacaktır. Bazen defibrilatör denilen özel elektriksel akım veren araçların kalp üzerindeki göğüs bölgesine uygulanmasıyla müdahale ederek kalp atımlarının düzenli hale getirilmesi gerekebilir
 2. Zarafet
  Üye

  Kalp kası ritmik olarak dakikada 60-80 defa kasılır. Kalbin çalışmasını sağlayan kas. Çizgili kaslar kadar kuvvetli ve hızlı kasılabilir. Kalp kasında meydana gelen rahatsızlıklar, kalp yetmezliğine neden olur.
 3. Ziyaretçi
  Öğlen beri kalbimde sıkışma oldu şimdi ise kasılıyo ağrıda var boynumum kökünde
 4. Ziyaretçi
  kalbimde kasılma var baya kötüyüm ne yapmam gerekiyor

 5. Nesrin
  Devamlı Üye
  Kalp insanların yaşamı için en önemli organdır ve sürekli olarak çalışması gerekir. insanların kalbi özel bir kasa yani miyokarta sahiptir. kalp kası yani miyokart dakikada 60-80 defa kasılmaktadır.

+ Yorum Gönder


kalp kasılması,  kalbin kasılması