+ Yorum Gönder
Biyografi ve Osmanlı Biyografileri Forumunda Osman Gazi - Kimdir Kısaca Hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Osman Gazi
  Osman Gazinin Hayatı kısaca

  Osman Gazi Osmanlı Devleti'nin kurucusu ve ilk padişahıdır. Osmanlı Türkleri'nin lideri, Osmanlı İmparatorluğunun ve imparatorluğuna hükmeden hanedanlığın kurucusudur. Altı yüzyıl boyunca dünyanın hakim güçlerinden biri olacak olan imparatorluk, onun ismine dayandırılarak adlandırılmıştır.

  Osman Bey, 1258 yılında Söğüt'te doğdu.Batı Anadolu’da Söğüt Ovası ile Domaniç Yaylasında yaşayan Kayı Aşiretinin Beyi Ertuğrul'un oğlu olan Osman Gazi,1258 yılında Söğüt’te doğmuştur. 1281 yılında 23 yaşında iken Kayı Boyu'ndan Ömer Bey'in kızı Mal Hatun ile evlendi. Bu evlilikten daha sonra Osmanlı Devleti'nin başına geçecek olan Orhan Gazi doğdu.
  osmangazi2.jpgOSMAN GAZİ ÖLÜMÜ
  1324 yılında, devlet işlerini oğlu I. Orhan'a bıraktı. Ancak padişahlığı fiilen devam etti. 1326 yılında nikris hastalığı yüzünden, hayatını kaybetti. 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Osman Gazi ilk Osmanlı Padişahlarımızdan biridir. Osman Gazi 1258 yılında şögüt de dünyaya gelmiştir. Osman Gazi 1 Ağustos 1326 yılında vefat etmiştir.
+ Yorum Gönder


osmangazi kimdir,  osman gazi kimdir kısaca,  osman gazi kısaca hayatı ,  osman gazinin resmi,  Orhan Gâzi Hanın kisaltilmiş hayati,  osmangazi çok kısa hayatı