+ Yorum Gönder
Tarih Arşivi ve Osmanlı Tarihi Forumunda Osmanlı Hakkında Kısa Bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ebubekir Abdullah
  Devamlı Üye

  Osmanlı Hakkında Kısa Bilgiler
  Osmanlı Hakkında Kısa Bilgiler

  Osmanlı sözcüğü, Osmanlı İmparatorluğu'nun kısa adı ve tebasıdır. 1839'da ilan edilen Tanzimat Fermanı'ndan itibaren Osmanlı İmparatorluğu'nun resmi görüşü olan Osmanlıcılık'ta, Türk, Yunan, Bulgar, Arap gibi etnik grupların üst kimliği olarak kabul edilmiştir ve müslüman-gayrimüslim ikililiğini kabul etmemiştir ancak bu anlayış çok küçük gruplarda faydalı olmuştur. Hem müslümanlar hem de gayrimüslimlerce kabul görmemiş ve bu politika muaffak olmamıştır. Bu etnik grupların bir bir isyan edip bağımsızlıklarını kazanmalarıyla geçerliliğini yitirmiştir.


  Osmanlı devleti teb'asından olan. anadolu selçuklu devleti'nin bizans sınırındaki beyliğin reisi olan ertuğrul bey'in vefatından sonra, mi: 1288'de yerine geçen osman beyin kurduğu devlete mensup olan.
 2. Zarafet
  Üye

  Osmanlı Devleti altı yüzyıl boyunca Doğu dünyası ile Batı dünyası arasında bir köprü görevi görmüştür.Osmanlı İmparatorluğu'nun islam devleti dolayısıyla bir din devleti olarak belirlenmiştir.
+ Yorum Gönder


osmanlı hakkında kısa bilgi,  osmanoğulları hakkında kısa bilgi,  osmanlılar hakkında kısa bilgi,  osmanlı devleti hakkında kısa bilgi,  osmanlı hakkında kısa bilgiler,  osmanlı ile ilgili kısa bilgiler