+ Yorum Gönder
Günlük Taze Haber ve Özel Günler Forumunda Kızılay haftası kutlama mesajları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Kızılay haftası kutlama mesajları
  KIZILAY HAFTASI KUTLAMASI İLE İLGİLİ MESAJLAR

  Bir çok mesaj bulunmaktadır.
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kızılay Haftası Mesajı;
  ‘‘Kızılay, tarihten bugüne sürdürdüğümüz vakıf geleneğimizin, dayanışma kültürümüzün ve aziz milletimizin hamiyetperver karakterinin en anlamlı tezahürlerinden biridir. Irk, din, dil ayrımı gözetmeksizin dünyanın farklı coğrafyalarındaki afetzedelerin, muhtaçların, yoksulların yardımına koşan Kızılay, milletimizin vicdanını, hoşgörüsünü hakkıyla temsil etmektedir.

  Dünyanın bütün kıtalarında aktif görev üstlenen Kızılay’ın gösterdiği eşsiz başarılardan birini, yakın bir zamanda, son 60 yılın en büyük kuraklık ve açlık tehlikesiyle yüz yüze gelen Somali’de gördük. Yine, Van ilimizde meydana gelen depremde de vatandaşlarımızın yardımına ilk koşan, insanımızın imdat çığlığına ilk kulak veren kuruluşlarımızın başında yine Kızılay gelmektedir.

  İnanıyorum ki Kızılay, yaşanan her krizden, her afetten büyük dersler, ibretler çıkarmak, eksiklerini, zafiyetlerini gidermek suretiyle çok daha hızlı ve organize bir yardım kuruluşuna dönüşecektir. Bu inançla Kızılay Haftası’nı kutluyor, dünyanın dört bir yanında büyük bir özveriyle çalışan Kızılay gönüllülerini ve tüm vatandaşlarımızı içtenlikle selamlıyorum. Bu vesileyle, depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımız için bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, yaralılara acil şifalar temenni ediyorum.’’
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Kızılay Türk halkı için hizmet veren bir kuruluştur. Kızılay ülkemizde olan doğal afetlerde halkımıza destek olmaktadır. Kızılay ayrıca kan bağışları toplayarak kana ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın yardımına koşmaktadır.
+ Yorum Gönder