+ Yorum Gönder
Günlük Taze Haber ve Özel Günler Forumunda öğretmenler günü ılk kez ne zaman kutlandı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  öğretmenler günü ılk kez ne zaman kutlandı
  ÖĞRETMENLER GÜNÜ İLK KEZ NE ZAMAN KURULDU HAKKINDA BİLGİ

  ogretmenler-gunu.jpg.

  Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini icra eden kimseleri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama gündür.

  Öğretmenler Günü.jpg.

  Pek çok ülkede 1994’ten beri her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 5 Ekim günü, 1966 yılında Paris’te gerçekleşen “Öğretmenlerin Statüsü Hükümetlerarası Özel Konferansı”’nın sona erip UNESCO temsilcileri ile ILO tarafından “Öğretmenlerin Statüsü Tavsiyesi”’ni oybirliği ile kabul edilişinin yıldönümüdür.

  Öğretmenler Günü4.jpg.

  Öğretmenler Günü5.jpg.

  Kendi kültürel ve tarihi özelliklerine, okul tatil günlerine göre çeşitli ülkelerde farklı tarihler Öğretmenler Günü olarak belirlenmiştir. Örneğin 12 Arap ülkesinde (Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Fas, Katar, Libya, Mısır, Suudi Arabistan, Tunus, Umman, Ürdün, Yemen ) her yıl 28 Şubat günü, Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Öğretmenler Gününün tatil olup olmadığı da ülkesine göre değişir.

  Öğretmenler Günü6.jpg
 2. Özberk
  Yeni Üye

  bizi hayata hazırlayan aileden sonraki etmenlerden biriside öğretmenlerimizdir. öğretmenlere özel bir gün olarak ülkemizde 24 kasımda Atatürk'ün emriyle kutlanmaya başlamıştır. Baş öğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK ve diğer bütün öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun
+ Yorum Gönder