+ Yorum Gönder
Günlük Taze Haber ve Özel Günler Forumunda 19 Mayıs Ile Ilgili Öğrenci Konuşma Metni Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  19 Mayıs Ile Ilgili Öğrenci Konuşma Metni
  19 mayıs ile ilgili Konuşma

  19 Mayıs için nasıl konuşmalar yapabiliriz?

  Değerli Öğretmen Arkadaşlarım ve Sevgili Öğrenciler,

  Bugün, milletimizin Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlayan kurtuluş mücadelesinin ilk adımının atıldığı gün olan 19 Mayıs’ın ….. yıl dönümü. Büyük bir anlam ve öneme sahip olan bugünde hepinizi en içten saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.

  Unutmayınız ki, Atatürk’ün 19 Mayıs’ta milli duygular içerisinde Samsun’da attığı ilk adım, Türk milletinin bağımsızlığını kazanmada ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu yolunda atılmış en önemli adımdır. İşte buyüzden, Türk milletinin, vatanı ve değerleri için verdiği onurlu mücadelenin adı olan 19 Mayısın ….. yıldönümüne ulaşmanın mutluluk ve heyecanını yürekten hissetmekteyiz.

  Sevgili gençler,

  Geçmişini, tarihini, kültürünü bilen özüne ve geçmişine sahip çıkan ve bunu da gençlerine aktarabilen toplumlar ilelebet yaşama hakkına sahiptirler. Bu bilinçle 19 Mayıs 1919’da ilk bağımsızlık ateşini yakan Atatürk, yapmış olduğu çalışmalar ve gerçekleştirdiği kongreler ile Kurtuluş Savaşı’nı ona inanan milleti ile birlikte sürdürmüş, kazanılan bu zaferin devam etmesi ve vatanımızın kalkınması için gençlere olan güveni sebebiyle de bu günü siz gençlerimize armağan etmiştir.

  Gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak sizler, her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan sevgi, barış ve hoşgörü anlayışı içinde tüm sorunların üstesinden gelecek, birlik içinde hareket ederek, geleceğin lider ülkesi Türkiye’yi daha güçlü bir hale getireceksiniz.

  Biliyoruz ki sizler, Türk milletinin geleceği, yarınlarımızın teminatısınız. Yarınların sorumluluğunu üstlenebilecek şekilde, nitelikli, bilgili ve ideal sahibi insanlar olarak yetişmeniz için bizler elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Sizlerinde “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır” sözünü rehber edinerek çok çalışıp, ilerde şahsınıza verilecek olan görevi en iyi şekilde yapacağınızdan asla şüphemiz yoktur.

  Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı tebrik ediyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum.
 2. Özberk
  Yeni Üye

  19 mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı'nda öğrencilerin törenlerde kürsüye çıkıp gururla okuyacağı harika bir konuşma. bu günün anlam ve önemini en doğru şekilde anlatıyor. bu konuşmayı dinleyen nesil. bu günün anlamını en iyi şekilde kavrayacaktır.
+ Yorum Gönder


19 mayıs öğrenci konuşma metni,  19 mayıs ile ilgili öğrenci konuşma metni,  19 mayıs ile ilgili öğrenci konuşması,  19 mayıs öğrenci konuşmaları