+ Yorum Gönder
Günlük Taze Haber ve Özel Günler Forumunda 19 Mayıs Hakkında Konuşma Metni Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  19 Mayıs Hakkında Konuşma Metni
  19 Mayıs İle İlgili Konuşma

  19 Mayıs için nasıl bir konuşma yapılmalıdır?

  Sevgili gençler,
  Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur.

  Yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyeti’ni omuzlarınızda yükselteceksiniz. Ülkemizi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine sizler taşıyacaksınız.

  Sevgi, saygı, hoşgörü ve uzlaşma ortamı içinde üstesinden gelinemeyecek bir sorunun bulunmadığını unutmamamız gerekir. Birlik ve bütünlüğümüze yönelik her türlü saldırı veya tehdit karşısında daha fazla kenetlenerek hiç bir kimsenin, hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun, huzur ve güvenliğimizi bozmasına fırsat vermemeliyiz.

  Ay yıldızlı bayrağımızın altında hepimizin bir ve bütün olarak yaşamasına imkan sağlayan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetidir. Tüm kurumlarıyla dimdik ayakta olan devletimiz, gelen saldırılara karşı Cumhuriyetin temel değerlerini korumaya sonuna kadar kararlıdır. Bu durumun sonsuza kadar devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın.

  Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Gençlerimizin bayramını tebrik ediyor ve tüm vatandaşlarımıza selam ve sevgilerimi iletiyorum.
 2. Özberk
  Yeni Üye

  19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramında gençlerimizin törenlerde kürsüye çıkıp gururla söyleyeceği mükemmel bir konuşma. bu konuşmayı dinleyen ve davranışlarına aktaran nesil. vatanının ve bayrağının değerini anlayacaktır.
+ Yorum Gönder


19 mayıs konuşma metni,  19 mayıs konuşma metinleri,  19 mayıs öğrenci konuşma metni,  19 mayıs sunum metni