+ Yorum Gönder
Aşka Dair Yazılar ve Özlem Sözleri Forumunda Dertli Ayrılık Yazıları Ayrılığa Dair Yazılar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Dertli Ayrılık Yazıları Ayrılığa Dair Yazılar
  Dertli Ayrılık Yazıları Ayrılığa Dair Yazılar

  Ne kadar uzun zaman gecmişti senin yokluğunun üzerinden ne ben sayabildim ne takvim yapraklari arda kaldi gecen günlerden…Hayata küskün başlamıştım yokluğunla şimdi sen yoksun yine küskünüm sensiz yıllara; gecen bu ömre küskünüm işte seni benden alan beni sende hiçe çeviren zamana bu kırgınlıgım.. Haberini alıyorum mutluymuşsun yeni sevgiliLERinle adımı bile unutmuşsun diyorlar inandım sanma! Biliyorum, sen benden başkasını sevemessin bensiz yapamazsın biliyorum.. Evet evet herkes yalancı olmuş seni bana düşman etmeye çalışıyor ama bilsinler artık asla vazgeçmcem senden asla..Özleye özleye içim kanaya kanaya yokluğunu yaşıyacağım.

  Çünkü biliyorum sende bensiz yapamazsın senin bana yeminlerin var, birbirmize verdiğimiz daha ne sözlermiz var onları yerine getirmeden gitmezsin sen benden biliyorum işte hala beni seviyorsun her anlamsız bakışından mana çıkardığımı söyleselerde ben biliyorum sen beni seviyorsun…

  Zaman sensiz geçmek bilmiyor…Geceleride gündüzlerime kattım çünkü yetmiyordu yokluğunun acısını dindirmek için zaman..Hiçbir şey seni koparmaya yetmiyordu..Ammaaannn kimler geldii kimler geçti diyip silip atamıyordum işte seni. Anlamını yitirmişti seninle birlikte her kelimem her cümlem ve senin oldğun herşey anlamını yitirmişti benden gidişinle. Aslında yaşamamda anlamsızdı ya sensiz yinede yaşıyordum çünkü beni seven birinin varlığına inanıyordum onun için yaşıyordum beni sevdiğine inanıyordum ..Korkmuyordum gecelerin karanlığından biliyordum ve inanıyordum biyerlerden sen çıkıp gelecektin ve beni gündüzler bekleyecekti seninle birlikte.. yarınlarım umut dolu olacaktı biliyordum birgün gecelerimi aydınlatan yıldızım ayım sen olacaktın..

  Gitmeyi seçmiştin; seçmiştin seçmesine ama biliyordum beni düşünerek yapmıştın herşeyi ben üzülmeyeyim ben mutlu olayım diye yapmıştın bunları söylemiştin vedalaşırken ve ben sana inanıyorum sen beni düşünerek gitmiştin ve söz verdiğin gibi birgün dönecektin gelecektin yine yanıma ve bidaha hiç bırakmayacaktın böyle söz vermişitn ve ben biliyorum sözünü tutacak ve dönecektin yanıma..Seni bekliyorum herzamanki yerde herzamanki saatlerde ben hep ordayım birgün döneceksin…

  Ayrılıkla birlikte hayatımın zorlaştığınıda görüyorum..Anlamadığım bir şey var geceleri aklıma takılan ve gün ışıgı denen o acı aydınlık yüzüme vurana kadar düşündüğüm..Anlamadğım şey neyden bukadar korkmaya başladığım..Ölüm mü? Sensizlik mi? Yok yok yanlızlık olmalı..Yada bilmiyorum işte ayrılığın getirdiği kuruntular.. Ama korkuyorum işte ya dönmezsen diye düşünür gibi oluyorum ve hemen kendime kızıyorum nasıl böyle bir şey düşünebilirim diye.. Sen döneceksin biliyorum..Yokluğunda biriktirdiğim hayallerimle ve kocaman yarınlarımla seni bekliyorum.. Döneceksin…

  Aradan yine uzun zamanlar geçti sensiz gecelerin birbirini kovaladığı..Çok baharlar geçirdim ama yok işte yok gelen.. Çiçekler sensiz merhaba dedi hayatıma ve her damla yagmur sensiz yağdı sokaklarıma.. Her yaprak senin gelmediğin günler, aylar, yıllar için attı kendini bir bir dalından kopararak.. İsyan etmiyorum.. Üzgünüm ama; sabırlada bekleyemiyorum artık gelmeni.. Biliyor musun artık gelmeyeceğini düşündüğümdede kızmıyorum kendime.. Sanırım gerçekleri görmeye başladımm..Hep masal yaşamışım kendi kendime, aslında biliyordum dönmeyeceğini o vedanında son veda olduğunu.. Ama ne mümkündü o acıyı bile bile yaşamak..Kendimi kandırmak kolaya kaçmakmıydı yoksa ölümden kaçışmıydı bilmiyorum ama dönmeyeceğini biliyorum işte beni sevmediğini hatta çoktandır unuttuğunu bile..Dostlarım haklıydılar ben senin için her gece gözyaşı akıtırken sen adımı unutmuşsun haklıydırlar gerçekleri görmüşlerdi onlar biliyordu dönmeyeceğini ama ben inanmıyordum işte dönecektin ve o bir veda değildi yine benim yanımda olacaktın.. Ne kadar kör olduğumu şimdi anlıyorum ve biliyorum sen hiç bendeki sen olmamışsın. Hayallerime ortak ettiğim sen meger bir hiçmişsin sadece gelip geçiyormuşsun öylece hayatımdan. Aslında hiç düşündüğüm gibide beni sevmemişsin hiç döneceğini de söylememişsin aslında sen sadece benim uzaktan sevdigim biricik umutlarımın hayallerimin ortağıymışsın. Bilmiyorum sen kimsin neysin neden bana bunları yaşattın bilmiyorum ama ben seni çok sevmişitm hemde senin haketmeyeceğinden bile çok safca sevmişim. Şimdi alıştığım sensiz günlerime dönüyorum öğrendiğim gerçeklerimle. Ha bu arada seni herzaman beklediğim yer vardıya mezarlık yapmışlar diye duydum. Ben seni yine bekliyorum sevgilim ama bir fark varki gördüğüm gerçekler engel yaşamama ama ben yine oradayım.. Her an her saniye yoklugunla gömülüyüm.. Gel bul beni yalvarıyorum bildiklerimin yalan olduğunu söyle bağır çağır hatta nefret ettiğini söyle bana ama dön..Ben yine seni bekliyorum. Ey yar seni hiç unutmayacağım ve hiç bendeki saf seni kaybetmeyeceğim, sen benliğini kaybetsende sende, ama hep aynı kalacaksın bende ..Yine aynı yerde “belki”lerle ve “keşke”lerimle seni bekliyorum..

  Biliyorum geleceksin ve mezarımda seninde bir gülün olacak biliyorum “işte döndüm” diyeceksin…
 2. Mine
  Devamlı Üye

  Ayrılığa Dair Yazılar

  Çocuktum. Pembe hayallerle adımlarımı atarken kurnaz bir kayaya takılmış ve düşmüştüm. Gözlerime iri iri damlalar birikmişti. ‘’Ağlama ‘’ dedi annem. ‘’ Bilirsin erkekler ağlamaz.’’
  Çocuktun. Mercan gülüşlerle taşıdığın anneler günü hediyesini kazara düşürüp kırmıştın. Görmüştü seni ve ‘’Ağla’’ demişti annen. ‘’ Şimdiden alışmalısın ağlamaya’’
  Çocuktuk. Kayıp ve karanlık bir şehrin girdabında üniversitecilik oynuyorduk. Ellerimizde kalemler vardı, hep serabın resmini çiziyorduk. Kimse farkında değildi ve biz sessizce ağlıyorduk.
  Dostluk kokulu çamların diplerinde gözlerimizin ıslak ışıklarını buğusuna kaptırdığımız sıcak çayları yudumlarken birbirimiz farklı şeyler düşünüyorduk. Ve baban şofördü. Kulağından kan gelmişti. Sen anlatmıştın.
  Sen taşların diş gıcırdattığı, uluduğu, yılışık kahkahalar attığı, homurdandığı bir ülkede yaşıyorsun. Bir masal alemi olamaz bu. Guliver seyahatte değil. Liliput ülkesine hiç uğramadı gemin. Biraz gayretle Sfenks’in sorusunu çözebilirdin. İdam sehpasına götürmek için umutlarından tutmuşlardı. Yine ağlıyordun. Anlamamışlardı.
  Bir de acımışlardı. ‘’Buzullarda çıplak ayakla yürü, bağışlayalım’’ dedi Sfenks. ‘’Aşkımı da’’ demiştin ve yürümüştün. Himmetin aşkındı.
  Gençtin damarlarında kan sıcak akıyordu. Etrafında nice şirinler vardı. Ve kim bilir sana nerelerden göz kırpıyorlardı. Halbuki sen çoktan gitarının tellerini koparmıştın kanayan parmaklarına aldırmadan. Besteni gitarsız çalacaktın. Hıçkırıklar melodileşmişti sende. Bilmeyenler anlamıyorlardı terlemenin sebebini. ‘’Hava da serin ‘’ diyorlardı’’Hasta mı acaba ?’’ diyenler bile vardı. Duymak istemiyordun. Gözlerin kapalıydı. Herkes hırçınlaştırıyordu seni.
  Bazen bir ışık parlardı gözbebeklerinde. Bir parçası tonton dedenden bir parçası da ‘’Belki’’ den gelen. ‘’Belki bana bir değer verene rastlarım, belki kaybettiğim beni bulurum’’ derdin. Ama ‘’Belki’’ ye güven olmazdı bunu da bilirdin.
  Bir rüyalar kurtarıyordu sıkıntılarından. Kimleri ve kimleri görmüştün. O okulun bahçesinde sınavından çıkmış yürüyordu. Ona seslenmiştin. Döndü, baktı: ‘’Ben o değilim’’dedi,’’Yanıldın, kaybettin’’ dedi. Ama oydu. Biliyordun, kızdın kendine. ‘’Yazık bana’’ dedin. Ona kızdın, küfrettin.
  Bir gece İngilizce çalışıyordun. İngilizce defterine ‘’Şehribanu’’ yazmıştın. Yazmış ve uyumuştun. Davetiye olmuştu sanki bu. O,tebessümle sana bakarken sen ona kucak-kucak sarılmıştın.
  Hava sıcaktı. Tam tepede değildi güneş. Neşeli gibiydin. Sonra duruldun. ‘’Gidiyorum’’ dedin. ‘’Hakkını helal et’’ dedin. Ve biraz önce çıktığın caminin resmini çekerken ben pişmandım yanıma almadığıma şemsiyemi
  Bir zamanlar çocuktum, ağlıyordum
  Çocuktun, ağlıyordun
  Biz çocuktuk, üniversitecilik oynuyorduk, sessizce ağlıyorduk.
  Ayrılık aslanı çıldırmıştı, sen gidiyordun, ben pişmandım yanıma almadığıma şemsiyemi.

 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Ayrılan sevgililer duydukları acıyı hissettiklerini sevgililerinin görmesini istedikleri için duygularını sosyal medya üzerinden paylaşmaktadır. Ayrılan sevgililer çok sevdikleri ve alıştıkları sevgililerini kaybetmenin verdiği acıyla duygularını kağıtlara dökerek içlerini bir nebze olsun rahatlamaya çalışırlar.
+ Yorum Gönder


ayrılığa dair yazılar,  ayrılığa dair,  ayriliga dair,  yalnızlığa dair yazılar,  ayrılıklara dair yazılar,  aşka ayrılığa dair yazılar