+ Yorum Gönder
Aşka Dair Yazılar ve Özlem Sözleri Forumunda En Acı Ölüm Umutsuzluktur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  En Acı Ölüm Umutsuzluktur
  En Acı Ölüm Umutsuzluktur

  Umutsuz Kaldığımız Vakit, Öldük Demektir


  Denizde bir kum tanesi de olsa, umuttur umut. Yaşamaya sebep

  Hiç bitmez istekleri insanoğlunun. Kendimizi bilir bilmez biran önce büyümeye can atarız. Böylece salmaya başlamış işte köklerimizi hayata. “Keşke hiç büyümeseydim” demeye başladığımız vakit, çaresizliğimi kabul eder ve devam ederiz yürümeye, büyümeye. Ağır ağır, isteksizce. Kimi zaman bir el iter sırtımızdan usulca, koşaradım kimi zaman. Bağlanmak için bir umut ararız, yığınla buluruz. Önce iyi bir okul bitirmek isteriz, ardından iyi bir iş. Nice sevgiler gelir geçer hayatımın orta yerinden, kiminde acı çeker, kiminde çektiririz. Bir eksilip, bir çoğalırız. Kaybederiz bilmeden, hiç aklımızda yokken kazanırız. Böylece oturur benliğimiz, köklerimiz daha da derinlere iner. Umutsuz kaldığımız zamanlar da olur elbet. Hayat bu; her şey ne zaman hep çok güzel oldu ki. İsyan boşa; ne çocukluğumuz geri dönebilir, ne değiştirmeye yeter gücümüz geçmişi. Hep tutunacak bir dal buluruz, ya da dallarımızı onaracak birilerini.
  umutsuz.jpg

  Umutsuz kaldığımız vakit, öldük demektir.

  Yaşamaya sebep, seni seçtim. Umudumsun

  Kolu kanadı kırık kuşlar gibiyim şimdi. Bırak uçmaya, ayaklarımı yere basmaya yok mecalim. Uykusuz üç beş gecenin ardından iki kadeh içmiş gibiyim. Anlayacağın, bende mevsim hazan, hüzün soluyorum havadan. Köklerimden birkaçı sarsılmış, kopacak gibiyim yerimden. Ne kadar umutsuz kalsam da sensizliğimle, umut doluyum yine de işte. Hayat bu; her şey ne zaman hep çok güzel oldu ki. İsyan boşa; ne seni yar edebilirim kendime, ne dönebilirim artık gözlerimim sana değmediği yıllara. Tutunacak bir dalım var yine şükür ki, sesin çare olur yüreğime.

  Umutsuz kaldığımız vakit, öldük demektir.

  Yaşamaya sebep, seni seçtim. Umudumsun..
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  İnsanlar gerçekleşmesi imkansız olan şeylere bağlandıkları zaman çok büyük hayal kırıklıkları yaşarlar. Hayal ettiklerinin kendilerine ne kadar uzak olduğunu gördükçe çok üzülür sürekli olarak kalp ağrısı çekerler. İnsanın hayal kırıklığı yaşamasının verdiği acı ile yaralandığında duyduğu acı birbirine çok yakındır.
+ Yorum Gönder