+ Yorum Gönder
Güzel Sözler-Yazılar ve Özlü Sözler Forumunda Evlat sevgisi ile ilgili güzel sözler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Evlat sevgisi ile ilgili güzel sözler
  Evlat sevgisi ile ilgili güzel sözler

  Kimin çocuğu varsa onunla çocuklaşsın." (İbn Mahled, Ahbaru's Sığar)

  "- Hepiniz çobansınız ve hepiniz güttüklerinizden sorumlusunuz." (Buhari)

  "- Siz kıyamet gününde kendi isimleriniz ve babalarınızın isimleriyle çarılacaksınız. Öyleyse çocuklarınıza güzel isimler seçin." (Ebu Davud)

  evlat sevgisi.jpg
  "- Çocuğunuza bırakacağınız " en güzel miras" onu, hem dünya ve hem de ahiret mutluluğuna eriştirecek bir terbiyedir." (Tirmizi)

  "Allah'tan korkun, ve çocuklarınız arasında adaleti gözetin." (Buhari)

  "- Merhamet etmeyene merhamet edilmez." (Buhari)

  "- Bir adamın hayır yolunda harcadığı paranın en faziletlisi, aile fertlerine harcadığı paradır." (Müslim, Riyazüs-Salihin)

  "- Çocuklarınıza ikram edin ve terbiyelerini güzel yapın." (İbn-i Mace)

  "- Kişinin öldükten sonra geride bıraktığı şeylerin en hayırlısı, kendisine dua eden salih bir evlad, sevabı kendisine ulaşan sadaka-i cariye, kendisinden sonra halkın amel ettiği ilimdir." (Ebu Davud)

  "- Çocuklarınıza "ilk söz" olarak "Lailahe illallah"ı öğretin."

  "- Çocuklarınıza ikramda bulunun ve onların edebini güzelleştirin." (İbn-i Mace)

  "- Kim "üç kız" veya "üç kızkardeş" veya " iki kız kardeş" veya "iki kız" yetiştirir, te'diplerini (edeplendirilmelerini) eksik etmez, onlara iyi davranır ve evlendirirse cenneti hak etmiştir." (Ebu Davud-Tirmizi)

  "- Kimin iki kızı olur da bunları öldürmez, alçaltmaz, oğlan çocuklarını bunlara tercih etmezse Allah onu cennete koyar." (Ebu Davud) 2. Ezlem
  Üye

  Evlat sevgisi bir başkadır. Evlatlarımıza sevgimizi gösterelim onlarla vakit geçirip ilgilenelim, güzellikle eğitip ve terbiye verelim. Ölüp gittiğimizde arkamızda hayırlı evlatlar bırakalım.
+ Yorum Gönder


evlat sevgisi sözleri,  evlat sevgisi ile ilgili sözler,  evlat sevgisi ile ilgili güzel sözler,  evlat sevgisi üzerine sözler,  evlat sevgisi güzel sözler,  evlat sözleri