+ Yorum Gönder
Savunma Birimleri ve Polis Teşkilatı Forumunda Siirt Pmyo Tarihçesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. The_MEncH
  Özel Üye

  Siirt Pmyo Tarihçesi








  Siirt Pmyo Tarihçesi

  Siirt Pmyo Tarihçesi Hakkında Bilgi

  OKULUMUZUN TARİHÇESİ

  15.05.2006 tarihinde alınan Siirt Polis Meslek Yüksek Okulunun kurulmasına dair Bakanlar Kurulu Kararı 02.06.2006 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

  Siirt Polis Meslek Yüksek Okulunun yer ihtiyacının, 2. Endüstri Meslek Lisesi olarak kullanılmak amacıyla İMKB tarafından yaptırılarak devlete hibe edilen, ancak ihtiyaç bulunmadığı için henüz faaliyete geçirilmeyen 9908 m² kapalı, 8092 m² açık olmak üzere toplam 18.000 m² kullanım alanından oluşan yeni okul bina ve tesisleri ile karşılanmasına karar verilmiş, İçişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan bir protokolle bahse konu yer Siirt Polis Meslek Yüksek Okuluna tahsis edilmiştir.

  Mevzuat gereği kesin devir işlemi yapılamadığı için, tahsisin “geçici” kaydıyla yapılması ve ihtiyaç halinde ek protokoller yapılarak beşer yıllık dönemler halinde sürenin uzatılması uygun görülmüştür.

  Bina ve tesislerin tüm tadilat ve tefrişat işleri Siirt İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından takip edilmiş ve bilahare atamaları yapılan Siirt Polis Meslek Yüksek Okulu personeline teslim edilmiştir.

  Okulun açılışı 15.09.2006 tarihinde Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından yapılmış, İçişleri Bakanı Sayın Abdülkadir AKSU, Milli Eğitim Bakanı Sayın Hüseyin ÇELİK, Turizm Bakanı - Siirt Eski Valisi Sayın Atilla KOÇ, Siirt Valisi Sayın Hüseyin Avni MUTLU ve Emniyet Genel Müdürü Sayın Gökhan AYDINER törende hazır bulunmuşlardır.








 2. Acil

  Siirt Pmyo Tarihçesi isimli yazıya yorum yazın.





 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder