+ Yorum Gönder
Giyim ve Moda ve Populer markalar Forumunda Bol Paça Pantolon Giyme Rehberi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Yıldızçiçeği
  Yeni Üye

  Bol Paça Pantolon Giyme Rehberi
  ••Bol Paça Pantolon Giyme Rehberi••  Bol Paça Pantolon1.jpg
  Duruş ve kalıp

  En önemlisi pantolonun kalıbı ve duruşu. Tek kelimeyle mükemmel olmalı: ne çok bol ne de çok dar. Tüm bacağın etrafında yeterince yer bırakacak, bacakları ya da baseni hiçbir yerde sıkıştırmayacak ve sarmayacak ama size 2 beden bol gelen bir pantolon gibi olmayacak.


  Boy

  Podyumlarda kaprisinden duble paçasına hemen her boyu görüyoruz ama ben birazcık daha uzun paçalar taraftarıyım. Bol kesim pantolonunuzu özellikle topuklu ayakkabılarla birlikte giymek istiyorsanız paça boyuna dikkat edin. Unutmayın paça boyu alırken sizin boyunuz da önemli bir kriter olmalı.


  Proporsiyon

  Geçen yıl skinny dediğimiz jean modelinde üstümüze giydiğimiz kıyafetlerin bolluğunu hatırlıyorsanız bu yıl tam tersini uygulayacağız… Yani bol pantolonlarla daha küçük daha dar üstleri bir arada kullanacağız. Dökümlü bir tunik diyorsanız onu da en azından belde kalın bir kemer veya pantolon içine sokarak giyin. Pantolon yeterince bol ve dökümlü olduğu için bedenin üstü biraz daha kalıplı tutmak daha doğru olur.


  Bel

  Yüksel beller! Ben yüksek bel kesimlere bayılıyorum, eteklerde de pantolonlarda ama dikkat edin eğer 34 beden değilseniz çok yukarı çıkmayın ki rahat nefes alabilin, tam göğüs hizasında kalıyorsa çok iyi durmayacağını bilin. Biraz daha aşağısı her zaman daha iyidir. Bir de koyu renkleri tercih edin!


  Aksesuarlanın

  Topuk... Topuk... Topuk... Bol paçalar topuklu ayakkabılarla daha şık duruyor unutmayın. Deneyin, belki platformlarla belki dolgu topuklarla,vazgeçemeyeceksiniz… Bacaklarınızın uzunluğunu siz de seveceksiniz. Doğru paça ayarını tekrar hatırlatıyorum.


  Yüksek belli bu pantolonun dikkat çekici noktası neresi? Tabi ki bel o halde şık bir kemere ne dersiniz?

  Siz bol paça bir pantolonu ne şekilde giyebilirsiniz bir düşünün bakalım… Daracık gömleklerle mi, ince kaşmir dik yaka kazaklarınızı pantolon içine sokarak mı, ya da bir yelekle mi, belki de dar bir ceketle? Artık nasıl giyeceğinizi biliyorsanız sadece havaların biraz daha soğumasını beklemek kaldı... 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Bol paça pantolonları bayanlar son zamanlarda çok tercih etmekteler.Bol paça pantolonlar yaz mevsiminde rahatlıkları nedeni ile kullanım kolaylığı sağlamaktadırlar. Bol paça pantolonları tesettürlü bayanlarda kullanabilir.
+ Yorum Gönder


BOL PAÇA PANTOLON,  yüksek bel bol paça pantolon,  bol paça pantolonlar,  bol pantolon,  kadın pantolon kalıbı