+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Pratik Bilgiler Forumunda Badana Yaparken Nelere Dikkat edilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Badana Yaparken Nelere Dikkat edilir
  Badana Yaparken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

  Badanaya başlamadan önce duvarın tozunu alın. Yağlı yerlerin badana tutmadığını da unutmayın. Bu yüzden yağlı yerleri sabunlu bezle silin. Badanayı çok koyu yapmayın. Fırçayı tek yönde sürmeye dikkat edin. Birinci kat badana iyice kurumadan ikincisini sürmeyin. Badanayı merdane ile yapıyorsanız plastik badanayı koyacağınız kap merdanenin genişliğinde olmalıdır. 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Plastik ya da yağlı boya ile boya yaparken özellikle yüksek yerleri boyarken fırçadan sapına doğru ve oradan da elinize boya akar. Uygun büyüklükte ve kare biçiminde bir sünger parçası keserek ortasından delip fırçanın sapına geçirin. Bu süngeri elinize siper olarak kullanırsanız fırçadan süzülen boyaları sünger emecek ve eliniz kirlenmeyecektir. İşe ara verdiğinizde fırçanızın kurumaması için onu boş bir kutuya dolduracağınız suya batırıp bırakabilirsiniz. Fakat tekrar boyaya başlarken bunun suyunu süzmek zamanınızı alır ve sizi uğraştırır. En iyisi boyaya ara verirken fırçanızı bir naylon torbaya sarıp buzdolabının buzluğuna koyunuz. Bir saatlik bir aradan sonra fırçayı çıkarıp rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 3. Zarafet
  Üye
  Doğru boyayı seçmek için en az 1 metrekare bölgeyi boyayın. ayrıca odanın aldığı ışığı kullanılan alanıda göz önünde bulundurup boyanızı ona göre seçin.
+ Yorum Gönder


badana yaparken nelere dikkat edilmeli