+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Pratik Bilgiler Forumunda Büyük Beden Elbise Seçimi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Büyük Beden Elbise Seçimi
  Büyük Beden Elbise Seçimi Nasıl Olmalıdır?

  Büyük beden elbise seçiminde üzerinizde iyi durması kadar fiyatı da önemli bir etkendir. Şık bir büyük beden elbise için binlerce TL harcamanıza gerek olduğunu söylemiyorum ancak indirimden bile almış olsanız elbisenin üzerinizde kötü durması şartı yok. Hesaplı bir büyük beden elbise de üzerinizde oldukça şık ve pahalı durabilir. Yani elbise için fazla bütçeniz yoksa “zaten fazla para vermeyeceğim iyi durup durmaması o kadar da önemli değil” moduna girmeyin.
  Büyük beden elbise alışverişine çıkmadan önce evde ölçülerinizi yeniden alın. Belki son yaptığınız rejim iyi sonuç verdi ve beklemediğiniz şekilde inceldiniz, ya da son günlerde dikkati elden bırakınca yarım beden büyüdünüz. Bunları alışverişe çıkmadan bilmeli ve ölçülerinizden emin olmalısınız. Özellikle elbiseyi alırken deneyi düşünmüyorsanız ya da internetten büyük beden elbise siparişi verecekseniz bu önemli. Göğüs, kalça ve bel ölçülerinizi alın.
  Büyük beden elbise seçerken her zaman vücudunuzun en geniş bölgesine oturmasına özen gösterin. Bunu yapabilmeniz için ayna karşısına geçip vücut tipinizin ne olduğuna karar vermelisiniz.
  Eğer kilolarınız vücudunuzun orta kesiminde toplanmışsa omuz kısmı enine olan ya da omuzlarında işlemeleri olan bir elbise seçerek kalça bölgenizle omuzlarınızın siluetini dengeleyebilirsiniz. Böyle bir elbiseyle bakışları kilolarınızın biriktiği kalça bölgesinde yüz ve boyna taşımalısınız. İlgi çekici bir gerdanlık, küpeler ve hoş bir makyaj bunu başarmanızı sağlayacaktır.
  Eğer kalça, bel ve göğüs ölçüleriniz birbirine yakınsa büyük beden elbisenin sizi kıvrımlı göstermesine dikkat etmelisiniz. Örneğin bel bölgesi tam oturan göğüs ve kalça bölgesi biraz daha geniş bir elbise bunu sağlayabilir. Kalın bir kemer kullanabilirsiniz.
  Hepsinden daha önemlisi nasıl bir büyük beden elbise seçerseniz seçin içinde rahat olmalı ve rahatça hareket edebilmelisiniz. 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Büyük beden elbiseler bazı insana yakışır fakat bazılarına yakışmaz. Bu yüzden size yakışıp yakışmaması çok önemli bir konudur. Ayrıca cildinizin sağlığını da düşünmeniz lazım. Yani cildinize sağlıklı olan elbiseleri almanız tavsiye edilir.
+ Yorum Gönder