+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Pratik Bilgiler Forumunda Evde Gümüş Nasıl Temizlenir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Evde Gümüş Nasıl Temizlenir
  Evde Gümüş Temizliği Nasıl Yapılır?

  Gümüşlerinizi parlatmak için birçok farklı yol vardır. Bunların birkaç tanesinden bahsedebiliriz. Örneğin gümüş cilası kullanabilirsiniz. Cilayı fazla sürmeden dairesel hareketlerle uygulayın. Bunu yaparken küçük yumuşak bir havlu ya da pamuklu kumaş kullanın. Her yere cilayı sürüp ovaladıktan sonra son olarak temiz bir havlu veya pamuklu bir kumaş ile son parlatmayı sadece bez ile cilasız yapın.

  Ya da diş macunu kullanabilirsiniz. Biraz diş macununu parmaklarınızın arasında ezerek parlatmak istediğiniz gümüşünüzün üzerini ovalamak suretiyle eski haline getirebilirsiniz. Bu işlem sonunda iyi bir durulama gerekmektedir bol suyun altında bi süre bekletip kurulayınız.

  Gümüşlerinizdeki lekelrden kurtulmak için de şunu uygulayabilirsiniz; Bir kabın içine kaynar su doldurun. İkişer yemek kaşığı tuz ve kabartma tozunu bir kasede karıştırın. Bu karışımı kaynar suyunuzun içine ekleyin. Bir parça alüminyum folyo kesin ve lavabonun dibine bırakın. Gümüşlerinizi bu suyun içine daldırın. İnatçı lekelerde gümüşleri 5 dakika kadar suda bekletin. Sudan çıkardıktan sonra iyice kurulayın. 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Gümüş kolye parlatması kolay bir işlemdir. Gümüşü temizlemenin en kolay yollu kaynar suya karbonat ve tuz atıp bu suda gümüşü bekletmek ve daha sonra bu suyla ümüşü ovmak gümüşlerinizi temizletip ve parlatır. Gümüşlerinizin kararmasını istemiyorsanız kesinlikle çamaşır suyundan uzak tutmalısınız.
+ Yorum Gönder