+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Pratik Bilgiler Forumunda Bavul nasıl hazırlanır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Bavul nasıl hazırlanır
  Bavulun Nasıl Hazırlanması Gerekir?

  Öncelikle, seyahat amacınızı, sürenizi ve gideceğiniz yer(ler)in sıcaklık durumlarını göz önünde bulundurmalısınız. Tüm karar bu noktadan başlamalı. Üzerinize bir mont, ya da şemsiye almanız gerekiyor olabilir.Ya da kar maskesi ; )
  Bavulunuzun yanına bir de el çantası almak en pratik çözümünüz olacaktır. Bavulunuzun ve el çantanızın tekerlekli olması size ciddi bir konfor sağlayacaktır.
  Ayrıca bavulunuzun içine koyabileceğiniz bezden bir sırt/spor çantası,yer ve ağırlık yapmadan ihtiyaç duyduğunuzda kullanabileceğiniz bir ekipman olur sizin için.
  Kıyafetlerinizi eksiksiz olarak yanınıza almak için, kendinizi zihninizde “giydirin”. Tepeden tırnağa kıyafetlerinizi gözden geçirmiş, birşey atlamamış olursunuz.
  Çok uzun kalmayacaksanız, hangi gün ne giyeceğinize karar verin ve buna göre kıyafetler alın. Böylece hem yükünüzü azaltmış olursunuz, hem de uyumlu ve şık giyinmiş olursunuz.
  Gittiniz yerde ütü bulmak ya da ütü yaptırmak ile ilgili sıkıntınız olmayacak ise, vakumlu torbaları düşünebilirsiniz. Seyahatinizin başında yanınıza çok kıyafet almak istiyorsanız ama yer sıkıntısı yaşamak istemiyorsanız, kıyafetlerinizi vakumlu torbalara koyup elektrik süpürgesi ile vakumlayıp sıkıştırabilirsiniz. Ben denedim, çok pratik oluyor. 2.bavulundan tasarruf edip, bavulun ağırlığı kadar daha fazla eşya taşıyabiliyorsunuz.
  Yanınıza ütü gerektirmeyecek kumaşlardan hazırlanmış giysileri almayı tercih edebilirsiniz.
  Bavulunuzda (uçakla seyahat edecekseniz el bagajınızda olmamalı) küçük bir çakı bulundurmak size beklemediğiniz zamanlarda kolaylık sağlayabilir.
  Hijyenin, domuz gribi salgınlarıyla birlikte daha da önem kazandığı bu günlerde el temizleme jeli veya ıslak mendil taşımak akıllıca bir hareket olacaktır.
  Hemen ulaşmak isteyebileceğiniz evrak, mont, ıslak mendil gibi eşyalarınızı bavulunuzda kolay ulaşabileceğiniz şekilde yerleştirin.
  Ayakkabıların içini ise çorap, çamaşır gibi yumuşak eşyalarla doldururarak onları bavulunuzun en alt kısmına koyabilirsiniz. Böylece hem onları korumuş hem de yer tasarrufu sağlamış olursunuz.
  Yanınıza, seyahat boyu şampuan , duş jeli vb. alın. Boşuna ağırlık yapmamış olursunuz kendinize. Seyahat boyu yoksa, küçük plastik şişeler kullanabilirsiniz. Beyler için, hem duş jeli hem de şampuan olarak kullanılabilen ürünler çok pratik olacaktır.
  Havlularınız için bavulunuzdaki en uygun yerse bavulun en üstüdür. Havlular nemi emer ve içerideki diğer eşyaların düzgün kalmasını sağlar.
  Şampuan, duş jeli, krem gibi akabilecek eşyalarınızı bir naylon torbaya koyduktan sonra bavula yerleştirin. Bavulunuzun içine dolmakalem koymayın, basınç değişimleri nedeniyle kaleminiz akıtabilir.
  Uzun elbise, pardesü gibi giysiler bavula ilk yerleştirilmesi gereken eşyalardır. Bu giysilerin üst kısmı bavulun tabanına yayılırken, alt kısmı ise bavulun dışına sarkık olarak bırakılmalı ve geri kalan eşyalar bavula doldurulduktan sonra dışarıda kalan kısımlar diğer eşyaların üstüne doğru kıvrılmalıdır.
  En son, seyahatinizi, uğrayacağınız kişileri ,yerleri şöyle bir gözünüzün önünden geçirin. Eksik kalan birşey varsa kendini belli edecektir.
  Alınması gerekebilecek ne varsa bu linkte sizler için derledik. Çıktı alıp kullanabilirsiniz. 2. Muhammed gunduz1
  Devamlı Üye

  bavulu fazla sıkıştırmamak gerekir çünkü yolda açılıp her şey dökülebilir eğer çok kıyafetiniz varsa fazla kalan kıyafetleri poşete koyabilirsiniz.
+ Yorum Gönder