+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Pratik Bilgiler Forumunda Halıdaki Çay Lekesi Nasıl Çıkar ? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Halıdaki Çay Lekesi Nasıl Çıkar ?
  Halıdaki Çay Lekesini Kolayca Nasıl Çıkarabiliriz?

  Birden çok elyaf çeşidi ve özel boya kullanılmış halı ve kilimler çok dikkatli müdahele gerektirirler. Eğer yapılacak işlemden şüphe duyuyorsanız, tavsiye veya hizmet için Dry Center Halı Yıkama Servisi'nden destek alabilirsiniz. Ayrıca işlemler sırasında kesinlikle halı bakım talimatlarındaki sembollere uygun hareket etmelisiniz.

  Halıdaki Çay Lekesi Nasıl Çıkar?
  Herhangi bir çay dökülmesi durumunda yapılması gereken ilk iş sıvının fazlasını kağıt havlu veya emici bir bez kullanarak mümkün olduğunca emdirmektir; böylece lekenin daha derine işlemesi engellenecektir. Özellikle çay lekesi sözkonusu olduğunda hızlı hareket etmeniz gerekir.
  Çay lekesi için yapılacak ilk müdahele sırasında lekeyi kuvvet uygulayarak silmeyin veya ovmayın, bu uğraşı kumaşın dokusunda kalıcı zarara veya değişikliğe neden olabilir.
  Ayrıca lekenin halı veya koltuğun derinine işlemesine neden olduğunuzda, çay lekesi kaybolmuş gibi görünse bile bir süre sonra lekenin tekrar ortaya çıkması mümkündür.
  Çayın fazlasını emdirdikten sonra, ağartıcı içermeyen toz deterjanı ve ılık suyla bir karışım hazırlanmalıdır.
  Bu karışımı, bir bez veya kâğıt havluya emdirdikten sonra bez veya kağıt havluyu halı veya koltuktaki çay lekesi üzerinde basınçla tamponlayın (ovalamadan bastırarak) ve çay lekesinin bez tarafından emilmesini sağlayın.
  Daha sonra mümkün olan en az temiz ve ılık su ile halıyı durulayın ve kalan nemi kuru ve temiz bir beyaz bezle tamponlayarak alın. 2. AZMİYE
  Devamlı Üye

  Halıda ki çay lekelerinin giderilmesi için herkes farklı bir yöntem deniyor ancak en etkili olanlar sanırım hemen halıyı yıkamak baştan aşağı yada eğer o an yıkamaya vaktinizi yoksa arap sabunu ile ovalayın biraz bekleyin olumlu sonuç alırsınız.
+ Yorum Gönder