+ Yorum Gönder
Bilgisayar ve Program Arşivi Forumunda Viber uygulaması Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Halit
  Özel Üye

  Viber uygulaması
  viber.png
  Viber nasıl bir programdır ve nasıl çalışıyor?

  Masa üstü işletim sistemleri ve akıllı telefonların ii wi-fi ağları sayesinde sesli görüşme ve mesajlaşma olanağı sağlar. Aynı zamanda birbirinize resim ve görüntülü, sesli mesajlar gönderebilirsiniz. Telefonunuza uygulamayı indirdiğiniz anda rehberinizde ki kişilere katıldığınız bilgisini verir.
  Ve internet bağlatısı üzerinden çalışan bir uygulamadır.
  Peki bu uygulamayı kullanıyoruz diye herhangi bir ücret ödeyecek miyiz? Bir de ona bakalım

  Viber uygulaması için herhangi bir ücret ödemeyiz fakat viber internet bağlantınızı kullandığı için internet'iniz olmalı dolayısıyla internet bağlantı ücreti ödemektesiniz.

  Viber uygulamasını kullanırken dikkat etmemiz gereken bir şey var mı?

  Evet, ülkemizde bir çok internet kullanıcısı kotalı diye tabir ettiğimiz internet paketlerini kullandıkları için internet kotalarını takip etmeliler. Kota aşımında ciddi miktarlar ödeyebilmektesiniz.

  Hangi cihazlarda bu uygulama kullanılabilir?

  Android tabanlı cihazlarda, Iphone, Ipad gibi gibi cihazlarınızda uygulamayı kullanabilirsiniz.

  Viber, akıllı telefonları veya bilgisayarları üzerinde uygulamaya sahip olan tüm arkadaşlarınızla ücretsiz olarak HD kalitesinde konuşmanıza olanak sağlayan popüler bir Android mesajlaşma ve sesli konuşma uygulamasıdır.

  Sıradan bir telefon konuşmasından çok daha kaliteli bir sesli görüşmeyi kullanıcılarına sunan Viber ile aynı zamanda tüm sevdiklerinizle ücretsiz bir şekilde mesajlaşabilirsiniz.

  Akıllı telefonunuz üzerinde 3G veya WiFi aracılığıyla bir internet bağlantısına sahip olduğunuz sürece, Viber ile dünyanın neresinde olursa olsun arkadaşlarınızla ücretsiz şekilde mesajlaşabilir ve sesli görüşmeler yapabilirsiniz.

  Herhangi bir şekilde kayıt gerektirmeyen uygulama, cep telefonu numaranıza senkronize olarak çalışır ve kişi listeniz üzerinde Viber kullanan tüm arkadaşlarınızı sizin için işaretleyerek, onlarla Viber üzerinden ücretsiz şekilde konuşmanızı ve mesajlaşmanızı sağlar. Bu sayede herhangi bir şekilde kullanıcı hesabı veya kişi listesi oluşturmanıza gerek kalmaz.

  Arkadaşlarınızla gruplar oluşturarak toplu bir şekilde sohbet edebilir, farklı ifadelerle ruh halinizi yansıtabilir, fotoğraf paylaşımlarında bulunabilirsiniz. Aynı zamanda kendi hazırlayabileceğiniz eğlenceli doodle'ları arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

  Viber uygulamasını Android cihazlarınız üzerine yükleyerek, arkadaşlarınızla ücretsiz konuşmanın ve sesli m, görüntülü mesajlaşmanın tadını çıkarabilirsiniz.
 2. Ziyaretçi

  görüntü için mi yoksa telefon etmek için mi? HD yazmışsınız o yüzden kafam karışdı biraz doğrusu. HD terimi ses kayıtlarında kullanılmayan bir kelime. HD=high definition. ses ile ilgili şeylerde HİFİ= high fidelity kullanılır.
 3. coolguy
  Yeni Üye
  Viber sadece internet üzerinden görüşme yapmayı sağladığı için can kurtaran bir uygulama, bu ve buna benzer birçok uygulamanın daha da yaygınlaşmasını temenni ediyoruz.
+ Yorum Gönder