+ Yorum Gönder
İnternet Sorunları ve Program Sorunları Forumunda Silinen Resim ve Dosyalar Nasıl Kurtarılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Silinen Resim ve Dosyalar Nasıl Kurtarılır

  Silinen Dosya ve Resimleri Kurtarma

  Yanlışlıkla resim veya dosya sildiğiniz de hemen endişeye kapılmayın geri getirilmeleri imkansız değil dosyalarınız veya resimleriniz aşağıdakilerden silinmiş olabilir.
  Flaş Diskden, Harddiskten, Telefondan, Bilgisayardan, Usb den, Hafıza Kartından Silinen Resimleri, Videoları,

  Yanlışlıkla silinen, formatta silinen, yanlış format sonucu silinen hatta geri dönüşüm kutusundan da silinen resimlerin ve diğer sizin için önemli dosyaların kurtulması mümkündür.

  Hatta cep telefonundan, kameranızdan, flaş belleğinizden silinen dosyalarında kurtarılması mümkün.

  Dosyaları yanlışlıkla silmek, bir bilgisayar kullanıcısının her zaman başına gelebilecek bir durumdur. Unutulmaması gereken şudur, bir dosya silindiğinde paniğe kapılmanıza gerek yok silinen bütün dosyaların geri kurtarılması mümkün ama bu işi yapacak kişiden kişiye değişir bu konuda yeterli bilgisi olmayan veya kulaktan dolma bilgilerle ben bu işi yaparım diyenlere kurtarma işini yaptırırsanız sonuç hüsran olabilir. Bu durumda silinen bilgilerin sizin için ne kadar değerli olduğu önemli, çekilen bi resim veya geri getirebileceğiniz dosyalarsa sorun olmaz ama bilgisayardaki belgelerin tamamını format sonucu sildiyseniz ve bu dosyalar sizin ve şirketiniz için çok değerliyse işte bu yazı o zaman sizin için bir faydası olacaktır.

  Şimdi gelelim yanlışlıkla silinen dosyaların kurtarılmasındaki önemli noktalara.

  1- Dosyayı yanlışlıkla sildiniz ve geri gelmesi gerekiyor, bunun için tabiki ilk önce bir programa ihtiyacınız var nette dolaşan onlarca bu işi yaptığını söyleyen program mevcut dikkat ederseniz bunların çoğu demo programlardır, yaptıkları dosyayı bulmak ama kurtarmak değildir veya demo çerçevesinde 1 ila 3 civarı dosyayı kurtarmanıza izin verir, bunun için size demo olmayan bir program lazım veya crack ı olan bi program

  2- şimdi programınızda var ama buda yeterli değil bu programı kendi bilgisayarınıza kurmamanız gerekiyor gerçekten kesin sonuç isteniyorsa silindikten sonra o bilgisayara hiçbir şekilde veri girişi yapılmamalı, programı başka bir bilgisayara kurup harddiskinizide o bilgisayara takmalısınız.

  3- Kurtaracağınız programın önemine göre bu durum değişmektedir çokta önemli değilse kendi bilgisayarınızdada bu işlemi yapabilirsiniz veya D – E – F – G – H sürücülerinizde bilgi silinmesi oldu bu durumdada başka bilgisayara takmanıza gerek yok. Buradaki dikkat edilecek husus siliniş diske hiçbir bilgi yüklememek Eğer ki yüklerseniz bu yüklediğiniz program ve programlar sildiğiniz verinin üzerine yazılırsa o dosyayı kurtaramazsınız.

  4- programınızın dosyaya göre arama yapıyor olaması da sizin için hem zaman hemde aradığınız belgeyi bulma konusunda fayda getirecekti. Örneğin JPEG-BMP-GİF resminiz silindi veya WORD-EXEL bu dosya uzantılarını sadece arayan programlar sizin işinizi kolaylaştıracaktır.

  5- Demo olmayan Programı kurduktan sonra dosya uzantısını da seçip tarama yaptırırız bu tarama diskinizin büyüklüğüne ve doluluğuna göre uzun sürebilir.

  6- Dosyaların taraması bittikten sonrada silinmiş dosyayı seçtikten sonra kurtarma işlemini yapabiliriz burada bir dikkat edilecek hususta kurtardığınız dosyayı aynı diske yazamazsınız farklı bir disk seçip oraya kurtarma işlemini yapmanız gerekmektedir.

  Şimdi birde cep telefonunda silinen ve kameranın kartından silinen resim ve videoları kurtarmak var bu dosyaları telefondan ve kamera üzerinde silme işini yaptıysanız birçok kurtarma programları bu dosyaları kurtaramayacaktır. Bunun içinde farklı programlar vardır kurtarma garantisi de çok yüksektir, tabii aynı dikkat edilecek konu burada da silinen resmin üzerine yeni resim çekmemek olacaktır diğerinin üzerine yazılan resim silinecektir ve beklide yıllar önce çektiğiniz bir resim gelirken birkaç gün önce çektiğiniz resim gelmeyecektir.

  Şimdi birkaç program tavsiyesi yapalım kendi kullandığım 2 programı size önerebilirim.

  Silinen resimleri kurtarma programları
  Silinen Dosyaları kurtarma programları

  1. program bilgisayarlar ve flaş diskler için RecoverMyFiles
  2. program kamera ve telefonlar için Zero Assumption Recovery

  Not: Her iki programda Kurtarma işini yapıyor 2. program kameradan ve telefondan silinenler için daha garanti sonuç veriyor. 1. ise Bilgisayardan silinenler için ideal programdır.

  Silinen dosyalar artık sorun olmayacak. Dilediğiniz zaman geri getirebilirsiniz.
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Silinen resim ve dosyalarınızı geri getirmek istiyorsanız geri dönüşü kutusuna bakmanız gerekmektedir eğer oradan da silmiş seniz geri getirmek mümkün değildir.
+ Yorum Gönder