+ Yorum Gönder
İnternet Sorunları ve Program Sorunları Forumunda Windows Svchost.exe hatası ve çözümü Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Windows Svchost.exe hatası ve çözümü

  Windows Svchost.exe nedir hatası ve çözümü nelerdir?

  Svchost.exe nedir?
  Svchost.exe Microsoft Windows işletim sisteminin sistem işlem dosyalarından dır. Dll dosyalarının işlemlerini uygular. Bı program işletim sisteminin stabil ve güvenli bir şekilde çalışması için son derece önem taşımaktadır. Düzgün işlemler için kapatılmamalıdır.

  Not: Svchost.exe arka kapı olarak tabir ettiğimiz bir giriş olarak kullanılabilir. windowsun savunmasız hale gelmesine sebep olabilir. Kötü niyetli kişiler tarafından bilgisayarınıza dışarıdan ulaşmak için kullanılabilir. Bu şekilde bilgisayarınıza girerek şifreleriniz çalınabilir, kişisel verileriniz alınabilir. Bu şekilde bir durum yaşadığınızı düşünüyorsanız derhal svchost.exe programını durdurunuz.

  Not: Svchost.exe trojan olarak kayıt edilmişse. Bu trojan ile saldırganlar bilgisayarınıza uzaktan erişim hakkın elde edebilirler. Bu şekilde şifre ve kişisel bilgileriniz çalınabilir. . Bu şekilde bir durum yaşadığınızı düşünüyorsanız derhal svchost.exe programını durdurunuz.

  Not: Svchost.exe Microsoft Host işlemlerine ait bir işlemdir. Görünmez olarak arkada çalışan bir yazılımdır. Tüm aktiviteleri klavye aktivitelerini girişlerini tarar. (web sayfaları, şifreleriniz vb..) Üçinci nesil bir program aracılığı ile bu bilgileriniz email yada ftp üzerinden kötü niyetli kişilere ulaştırılabilir. Bilerek yüklemediğininiz bir program varsa bu exe dosyası üzerinden bu işlemleri yerine getirebilir programı kaldırınız.

  Svchost.exe sisteminizde virüs yada yasallığı tartışılır bir şekilde tanımlanmış ise. Sisteminizdeki işlemler buna bağımlı çalışabileceği için sisteminizde bulunan svchost.exe stabil mi kontrol etmeyi unutmayınız.
 2. Acil

  Windows Svchost.exe hatası ve çözümü isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


svchost.exe hatası düzeltme,  svchost.exe hatası çözümü