+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Psikoloji Kişisel Gelişim Forumunda Cinsel Salgı Bezleri Cinsel Salgı Bezi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Cinsel Salgı Bezleri Cinsel Salgı Bezi
  Cinsel Salgı Bezi Hakkında Bilgi

  Cinsel salgı bezleri herkeste bulunan bir şeydir bu salgı bezleri denilen şey kişinin cinsellik bakımın dan gelişmesini sağlar bu salgı bezleri çok hassas ve son derece tehlikelidirler.
  Bu bezler bireyin cinsel gelişimini sağlar ve cinsel yaşamını sürdürür. Cinsel salgı bezleri, buluğ çağındaki bedensel değişikliklerden sorum-ludur. Pubertenin başlangıcına kadar kız ve erkek çocukları arasında kuvvet yö-nünden özellikle yakın ilişkisi olan, hormon statüsü yönünden bir fark ortaya çıkmak-tadır. Protein sentezinde önemli rolü olan erkeklik hormonu testosteron, cinse ve yaşa bağlı olarak artmakta, bu gelişimi büyük ölçüde şekillendirmektedir. Bu ne-denle puberte öncesi kuvvet antrenmanı yapmak çok yararlı sayılmaz. Puberte döneminde erkeklerde testosteron oranı % 27- 40 oranında artış gösterir. Bu artışa paralel olarak kasların anaerob koşullarda çalışma yeteneğini iyileştiren bir enzim etkinliği söz konusudur. Bu enzimin salgı-lanmasına bağlı olarak anaerob kapasite hızla artar. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Cinsel salgı bezleri insanın belli bir olgunluğa ulaştığında salgıladıkları testesteron hormonu ile gelişim sağlayan bezlerdir. Cinsel salgı bezleri insanın üremesi için hormon salgılayarak insan soyunun devamını sağlarlar.
+ Yorum Gönder


cinsel salgı bezi ,  cinsel salgı bezleri