+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Psikoloji Kişisel Gelişim Forumunda Hipnoz nasıl yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Hipnoz nasıl yapılır
  Hipnoz hakkında bilgi


  Hipnoz hakkında bilgi1.jpg
  Hipnoz hakkında bilgi2.jpg
  Hipnoz hakkında bilgi3.jpg

  Hipnoz haline gelme durumu hipnotizmacının kendine özgü niteliklerden yararlanarak, büyüme ve telkin teknikleriyle(sabit bakışlar, sözle telkin vb) uyutulur. Uyutulan, yani hipnoze edilen kişi ne kadar çok etkileniyorsa ve gerginlikten ne kadar uzaksa o kadar kolay hipnoz olur. Hipnoz üç yöntemle gerçekleştirilir. Göz ve bakışın sabitlenmesi veya göz kapaklarının bastırılarak sağlanan,”LETARJİ”, parlak ışık veya büyük gürültüyle sağlanan “KATALEPSİ”, ve nihayet “UYURGEZER” evresi.

  Hipnoz olgusu, pek çok panayır ve sirk gösterilerinde yer almaktadır. Bunların çoğu ustalıkça aldatmacadır. Bununla birlikte bazı numaralarda hele ki hayvanlar üzerinde yapılan hipnozda tamamen gerçeklik payı vardır. Bir hindiyi yukarıdan aşağı doğru sallayarak hipnoze etmek son derece kolaydır. Ve bir yılanı hipnoz edenler ise yılanları müzikle değil el hareketleriyle hipnoz ederler. 2. Hakim
  Devamlı Üye

  hipnoz psikolojikmen uygulanan bir uygulamadır bu uygulama kimisi üzerinde uygulandığı zaman işe yaramaktadır kimisi üzerinde de hiç bir şekilde işe yarama maktadır.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Hipnoz psikolojik tedavilerde kullanılan sözle ve cisimle telkin yolu ile yapılır. Hipnozu tedavide kullananlardan biride Sigmund Freuddur. Psikoanaliz çalışmalarında genellikle hipnozu kullanmıştır.
+ Yorum Gönder


hipnoz nasıl yapılır,  hipnoz,  hipnoz sekilleri