+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Psikoloji Kişisel Gelişim Forumunda bilgisayarı bırakma yöntemleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  bilgisayarı bırakma yöntemleri

  Bilgisayarı bırakma yöntemleri hakkında bilgi

  Geçen haftalar da yemek yerken aklıma geldi, tamamen kendi fikrimdir.

  Hafta da bir gün seçin önce mesela Pazartesi, Pazartesi günü asla bilgisayar oynamayın dışarı çıkın başka bir şeyler yapın.Büyüklerinize söyleyin Pazartesi günleri bilgisayarın kablosunu saklasınlar.Her Pazartesi bunu yapın her hafta her Pazartesi asla bilgisayar oynamayın, çok önemliyse açın ama ebeveyniniz veya başka biri sizi kontrol etsin.Böyle devam edin sonradan Pazartesi günleri hiç sıkıntı çekmemeye başlarsanız Pazartesi ve Salı günleri yapın bunu sonradan arttırarak devam edin isterseniz Hafta Sonların da kendinize izin vermek amaçlı oynayın ama çok abartmayın.

  Ben bunu kullandım çarşamba gününe kadar gelmiştim ama yaz tatili başladı

  Tatil'de devam edebilirdim ama etmedim çünkü devam etmek istemedim, ama eğer bilgisayar bağımlılığını bırakmayı çok istiyorsanız yaz tatili olsa bile bırakabilirsiniz.

  Not:Yaz tatili boyunca başka bir şehre ve tatile gitmedim, evde oturup bilgisayar oynamaktan başka bir işim yoktu Yoksa bırakabilirdim.
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Genelde bilgisayara bağımlı olma nedenleri çoktur. bunlar online oyunlar savaş oyunları bunlar bağımlı yapan nedenleridir.
+ Yorum Gönder