+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Psikoloji Kişisel Gelişim Forumunda Hipnoz Uygulaması Endüstri ve iş hayatında Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Hipnoz Uygulaması Endüstri ve iş hayatında
  Hipnoz Uygulaması Endüstri ve iş Hayatında

  Hipnoz Uygulaması Endüstri ve iş Hayatı Hakkında Bilgi


  hipnoz.jpg  Endüstri ve iş hayatında;


  Konu ile ilgili bir çok çalışmalar yapılmıştır. Sonuçta ototelkin ve otoimajınasyon uygulanması ile iş hayatında başarılar artmıştır. Bu nedenle binlerce profosyenel iş adamı ve yönetici otohipnozun başarısını onaylamıştır.
  Sizlerde otohipnozu kullanarak işlerinizde daha başarılı olabilirsiniz.  İş sahasında 4 spesifik alanda hipnotik tekniği kullanabilirsiniz.


  1. Negatif inançlanızı değiştirmede,


  2. Önemli konuları ezberlemek için zihinsel kapasitenizi artırmada,


  3. Değişime direnç gösteren eğilimlere ve düşüncelere karşı savaşmada,


  4. Kazanılmış başarıların devam ettirmek için,


  Yukarıda belirlenen hedeflere ulaşmak için dinamik bir hayal programı geliştirilmiştir. Birinci aşamada negatif inançları değiştirmek için sekiz basamak çizildi. Negativizmden uzaklaşabilmek için olumlu ototelkin ve hayal otohipnozun sistematik olarak uygulanması ile yeniden güç kazanımı bunlardan bir kaçıdır. Diğer üç aşamada da aynı programlar uygulanır. Bu programı uygulayan birisi daha yaratıcı olabildiği gibi iki günde yapılabilecek işleri bir günde yapabilmektedir.Bu şahıs kendini sükunet içinde gerilimi azalmış , iş hayatında daha mantıklı ve makul davranmaya başlamıştır. Genel hayatı bile düzelmiştir.


  Otohipnoz daha çok yaratıcı üretimde yeni alanlar temin eder. Etkili bir yaşam , daha mutlu bir hayat otohipnozun sağladığı diğer imkanlardır. Gevşemenin ve rahatlamanın gerektiği yaşam sahalarının bir çoğunda otohipnoz prensipleri ile karşılaştığımızda hoş bir şaşkınlığa düşeriz. Dişçide, yoğun trafikte, sıkıcı toplantılarda, kendimizi patronun baskısı altında hissettiğimiz zamanlarda hep otohipnozun yardımını bekleriz. Liste sonsuza kadar uzatılabilir. Barber, hipnozun daha geniş kullanılabilmesi için beş olgu tesbit etmiştir. Bu olgular eğitimde olduğu gibi iş sahasında da geçerlidir.


  Onun Amaçlarının Temel Prensipleri; (Deneysel olarak gösterilmiştir.)


  a. Biz devamlı kendi kendimizle konuşarak meşgul oluruz,


  b. Kendi kendimize ne söylüyorsak performansımız ve üretimimiz ona eşdeğerdir,


  c. Kendimize zaman zaman söylediğimiz negatif ve mutsuz şeyler, negatif hislerimizi artırır,


  d. Düzenli çalışmalar ile negatif konuşmalarımızı azaltmayı, pozitif ototelkini artırmayı öğrenmeliyiz,


  e. Mental teknik ve pratikler ile performans ve üretimi artırmak mümkündür.


  Düşüncelerimiz hayatımıza yön verir. Bu negatif veya pozitif olabilir. Cinsel yaşamınız, aileniz ve arkadaşlarınız bundan bağımsız değildir. Olumlu yaklaşımlar ile iş hayatının etkin bir üyesi olmanız mümkündür. Otohipnoz tekniğini öğrenen bir kişi şöyle der; “Beynimde yepyeni bir sistem oluşturdum. Yıllarca kafamda taşıdığım tüm bilgileri , şimdi eskisinden daha iyi kullanıyorum.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Kimileine göre hipnoz yokken kimilerine göre hipnoz denilen bir şey vardır. ve bende hipnozun olduğuna inan kişilerdenim.. hatta hipnoz uygulaması psikiyatriler ve hatta dedektiflerin kullandıkları bir yöntemdir. kişiyi uyutarak zihninin en derinliklerinde olan bir olaya psikiyatri hipnozla gidebilmektedir.
+ Yorum Gönder